Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Mercedes M177/178-es V8...

A Mercedes M177/178-es V8 biturbós motorjai megbízhatóak, hosszú életűek rendszeres karbantartás melett?

Figyelt kérdés
Konkrétan egy (2017-es) C63s amg-ről lenne szó, sok külföldi portálon kutakodtam, és mindenhol ellentmondásokba ütköztem a témával kapcsolatosan. Remélem akad itt egy MB zseni.

2020. júl. 25. 21:01
 1/3 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem nincs itt olyan ember, akinek AMG Mercije van. Tény, hogy az AMG Merciket, M-es BMW-ket gyakrabban kell szervizelni, sokkal több törődést igényelnek mint az alap motorral szereltek. De egy 3 éves kocsinál még nem kell félni hogy meghal, de az olajra rendesen oda kell figyelni.
2020. júl. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez még az a kategória, hogy akinek majomra van annak banánra is. Majd 5-10 év múlva el lehet mondani, hogy konkrétan mennyire is azok, mikor már lesz többen 250-300.000km
2020. júl. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nagy szerencse fog kelleni, hogy erre itt jó választ kapj, de önmagában a több henger és a nagyobb lökettérfogat nem teszi megbízhatatlanná a motort.


Több olajat (és természetesen üzemanyagot) fog kérni tőled, illetve gyakoribb olajcserét, de amúgy nincs alapvető oka, hogy megfelelő szervizelés mellett egy többhengeres motor megbízhatatlanabb legyen. Ha van vele valami, azt természetesen drágább lesz szervizelni, de nagyjából arányos az autó újkori árával.

2020. júl. 26. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!