Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Turbós benzines motort komolya...

Turbós benzines motort komolyabb igénybevétel után véletlenül hirtelen leállítottam, de észbe kaptam és rá 3-4 másodperccel ismét beindítottam a motort és hagytam sokáig járni. Okozhattam bajt?

Figyelt kérdés
2020. júl. 26. 22:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az égvilágon semmi baja nem lett egy alkalomtól. Pár száz vagy inkább ezer alkalom kell hozzá, hogy valós kárt okozzon, jelentős koksz keletkezzen turbóban.
2020. júl. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ráadásul ha a gyár által előírt vékony szintetikus olajat használsz, akkor nem történik baj. Mindenesetre jól csináltad, nem károsodhat ennyi idő alatt az olaj(sem)
2020. júl. 27. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
3%
Ebből motorcsere lesz...
2020. júl. 27. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
13%
Ne ismételd sűrűn, mert a turbó tengelye 100 és 270E körül forog percenként. Nincs olyan gyapágy ami ezt bírná ezért siklócsapágyas, olajfilmen fut. A motor olajnyomása tartja központban a tengelyt, aminek kell idő, hogy ilyen iszonyatos tempóról megálljon. Ha leállítod a motort mikor a turbó még forog, a tengely "belemar" a fészekbe és nem kell sok idő, hogy kukázd a turbót. Figyelj rá, ha szeretnéd hosszan használni, hogy hidegen 1500 alatt tartsd a motort, mert akkor még nincs olyan kenőképessége, vastagabb az olaj. Én mindig 10-15 percel előbb beindítom, hadd ketyegjen. Megállásnál fél perc elég.
2020. júl. 27. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%

Mit jelent pontosan ez esetben a komolyabb igénybevétel? A hegytetőre felfelé hirtelen megálltál az út szélén? Vagy az autópályán azonnal meg kellett állnod valami miatt?

Ez a "sokáig járatósdi" kicsit túl van lihegve a köztudatban. Ismerek olyat, aki városban, gyér forgalmú külvárosi részen, papás, spórolós vezetési stílus mellett is képes percekig járatni egy helyben szerencsétlen motort, mert meg van róla győződve, hogy különben széthullik a turbó.

Szóval ha nem hegyre felfelé kaptatva, vagy autópálya gyorsítósávjából kigyorsítva, vagy nem padlógazos előzés után állítottad le azonnal, akkor semmi baja nem lesz.

2020. júl. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
61%

A járatás lényeg , hogy vissza hűljön a turbó, de erre elegendő max 1 perc, ha nagyon meg volt hajtva. Átlagos használatnál meg kb fél perc. Indulásnál is elegendő 1 perc, és finoman gyorsítva lehet, sőt kell dolgoztatni a turbót. Ha nem pörgeted normális fordulaton, csak 1500 körül vagy alatt váltasz, azzal a lendkereket feleslegesen terheled és csökken az élettartama.


Ha hirtelen megállítod, akkor elég az olaj a turbóban, de vannak vizes rendszerek is, és olyan is amin mindkettő van egyszerre. A visszahűtés nélküli leállításkor sérülnek a siklócsapágyak, 1-2 alkalomtól nem veszel észre semmit, de ha gyakran csinálod nagyon hamar felújítás lesz a vége.

2020. júl. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lesz. 3-4 sec alatt nem ég bele az olaj, nyugi.

Visszaröffentetted, hagytad ketyegni. helyes!!


Én is csináltam véletlenül ilyet amikor nem vettem észre hogy kikapcsoltam a turbotimert.



a #4-esnek üzenem: Akkor egy autót SOHA nem állíthatnál le, mert a turbo alapjáraton ketyegve is forog kb 5000-et. tehát JÁR. :)

2020. júl. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Komolyabb igénybevétel: pár gyorsítgatás, előzgetés a városban 25 percen át.
2020. júl. 27. 10:59
 9/11 A kérdező kommentje:
persze nem minden pillanatban. mindez kb 2 ezres tartományú alaphaladás mellett. a végén beálltunk egy udvarba ami egy 3 méter hosszú emelkedőn volt, mielőtt leállítottuk a motort.
2020. júl. 27. 11:04
 10/11 anonim ***** válasza:
A komolyabb igénybevétel az, amikor amúgy pirosan világít a turbo. :)
2020. júl. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!