Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » B kategóriás jogsival autó...

B kategóriás jogsival autó szállítás?

Figyelt kérdés
Sziasztok, segítségre lenne szükségem. Versenyautót szeretnék szállítani, kb 800-900kg a súlya, ehhez egy kis autószállító trélert használnék. Nézegettem Peugeot Partnereket, és Citroen Berlingókat, ugyanis ezek közül néhánynak az össztömege 1990kg, ami ha jól tudom kell. Viszont a vonóhorog forgalmi szerint csak 1100kg-ot húzhat. Ez így akkor illegális lenne? Esetleg ha a fenti kettő kisteher nem jó, milyen másik “szervíz autót” ajánlotok amivel elhúzhatnám a versenyautó+trélerből álló max 1500kg-os vontatmányom?

2020. júl. 27. 11:02
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
A grand vitara benzin motorral 2070kg diesellel 2170kg. A korábbi széria 2tonna alatt van, de az meg nem kaphat 1500as horgot.
2020. júl. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, ez a centizgetés szerintem nem fog összejönni B kategóriával.


Ebben a cikkben kifejtik, hogy vannak még más korlátozások is:

[link]


"A 750 kg össztömeget meghaladó nehéz pótkocsi vontatása abban az esetben megengedett B kategóriás jogosítvánnyal, ha az utánfutó össztömege maximum akkora mint a vontató autó saját tömege, de a komplett járműszerelvény együttes össztömege maximum 3500kg lehet.

Ennek alapján B kategóriás jogosítvánnyal elvontatható egy nehéz pótkocsi, ha Pl. 1,3 tonna a vontató jármű súlya, a nehéz pótkocsi össztömege pedig 1 tonna.

Ennek alapján B kategóriás jogosítvánnyal elvontatható egy nehéz pótkocsi, ha Pl. 1,3 tonna a vontató jármű súlya, a nehéz pótkocsi össztömege pedig 1 tonna."


Ezen kívül még vannak egyéb méret/terhelhetőség korlátozások a pótkocsira. Feltéve ha le tudod műszakiztatni a horgot.

2020. júl. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Leteszel egy B96-os kiegészítést a jogsidhoz, aztán 4.250 kilóig húzhatsz bármit.
2020. júl. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!