Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mobile. de-n lévő litván...

Mobile. de-n lévő litván (vilnius) autók miért annyira olcsóak?

Figyelt kérdés

Prémium kategóriát szeretnék vásárolni, hetek óta nézelődök, mivel itthon nem találok megfelelőt. 4-6 éves nagy motoros benzines bmw/mercedes vagy mustang felé nézelődök.


Akármikor felcsillan a szemem egy sport pakettes, fiatal, kevés km-es és a többi hasonló autóhoz képest feltűnően olcsó példányon, az mind vilniusos.


Mi lehet ennek az oka, tudja valaki ?


2020. júl. 27. 18:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg oda helyezték át az autó csalók a megtévesztési információkat.

Ez még szűz terület, még kevés az ide köthető átverés, könnyebb az embereket becsapni.


Ugye ismered a mondást? " Ha valami túl szép ahhoz, hogy igaz legyen, az nem is igaz! "

2020. júl. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Kötsög nepperek vannak ott is, majdnem olyan szar alakok, mint a románok. Rengeteg roncsot szednek össze Németországból, nem is tudom egy ennyire kicsi ország hogy bír el annyi autót.
2020. júl. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sok ilyen van, és énis észre vettem. Énis nézegettem pl Mustangot, sok van ami észt, lett, litván, finn, stb.


Ha naív vagyok, akkor egyszerű a válasz. Mert krva messze van. Németország közepe (ezáltal a legtöbb ott hirdetett autó átlagosan) innen mondjuk 800 km. De országon belül is max 800-900 km-t kell menni, ha Német egyik feléből mész másikba. Akár egy nap is levezethető. Egy nap oda, másnap haza, ha úgy döntesz, hogy onnan hozol be kocsit. Vagy ha épp német vagy, és németen belül mozogsz. Ráadásul ennek nagyrésze pálya. Egy hétvégén megejthető.


De Észtország? Litvánia? Ki az isten fog 12-16 órákat utazni egy autóért? Ráadásul Lengyelországon keresztül, ahol 800 km-ből 400 útépítés. Azokért a kocsikért többnyire egy német, osztrák, olasz, francia (se egy magyar) nem fog elmenni megnézni, talán-talán ha 1-2-3 ezer euróval olcsóbb (De még akkor se nagyon). 2 nap ki, 2 nap haza, aztán lehet nem is veszel semmit. És elment 4, rosszabb esetben 5 napod a semmire, egy csomó pénzért. Nem mindenkinek van erre ideje. Másrészt pénzben is dupla annyi, és embert is vinned kell magaddal. Tehát találj még valakit, akinek van 4-5 napja autót nézegetni.


Na én szerintem ezért annyi amennyi. Ha piaci áron adnák ugyan azt, ami itt található közép EU-ban, kutya se menne el megnézi innen közép EU-ból, csak az adott, esetleg szomszédos országban lakók. Így, hogy piaci ár alá mennek, talán akad 1-1 érdeklődő, aki (nekik nézve) messziről jönne, és nagyon elszánt. Ezzel kiterjesztik a lehetséges vevői kört valamennyire közép-EU-ra is.


De tök őszintén megmondom. Én se mennék ki egy Mustangért Litvánokhoz innen 1200 km-re Lengyeleken át csak azért, mert 500 ezer forinttal olcsóbb, mint itthon. Aztán kommunikálj velük bármilyen nyelven...

Aztán ha behozod, leszámolod az üzemanyagot, a honosítást, szállást 2 főre, anyámkínját, rájössz, hogy semmivel nem vagy előrébb, mintha elmentél volna itthon pl. Pestre megvenni ugyan azt a Mustangot 500 ezerrel drágábban, mint Litvánoknál.


Én szerintem ennyi a történet. Európai viszonylatban marhára nincsenek középpontban, de valamivel be kell vonzani az érdeklődőket innen is. Mert akkor nincs értelme a Mobile.de-n való hirdetésnek. Akkor hirdethetnék az adott ország ismert használtautós oldalán. (Min nálunk a hahu).

Amint Mobile-n hirdetsz, nekem evidens, hogy közép EU is célközönség. Na mármost, ha ugyan annyiért adsz az ördög háta mögött egy autót, mint ugyan itt, senki nem fogja megnézni. Csak a litvánok, észtek, stb...

2020. júl. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!