Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért olyan drágák mostanában...

Miért olyan drágák mostanában a Simsonok?

Figyelt kérdés
Önök szerint?

#Simson,drága
2020. júl. 29. 11:41
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Talán azért mert ha az egyik drágán adja akkor a másik is.

De szerintem meg ennyiért senki nem veszi meg, talán ha nagyon simson fanatikus.

Ugyan ez lett a Pannóniákkal is, már egy milla fölött is árulják.

2020. júl. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a Simson drága, hanem most már minden keleti járműnek az átlagára kezd emelkedni. Eleinte csak legendákat lehetett hallani, hogy jön a német vevő, és mennyi pénzt megad egy gyári Simsonért. Ezekről viszont nem lehetett sokat tudni, de aztán elkezdték árulni a felújított motorokat is 200-300 ezer forintokért. Elején jót nevettünk rajtuk, de egyre többen lettek. Ezek szerint volt olyan marha, aki ki is fizette érte. Ekkor kezdett el mindenki gondolkodni, aki addig csak röhögött, hogyha neki megvették, akkor az én lepusztult reszelt hengeres három sebességes birkakergetőmet sem adom majd 100 alatt. És szépen lassan, de észrevehetően elmásztak az árak a csillagos egekbe. Sokan okolják érte a neppereket, de szerintem ők legfeljebb a szikrát adták a folyamathoz. Mivel egyre kevesebb a fellelt, gyárias motor, elkezdett emelkedni a felújított motorok értéke is. Régebben ezeket nem vettük nagyra, mert ezerszer többet ér egy gyári állapotában megőrzött, csak azóta változott a helyzet. Manapság nagyon nehéz találni gyári motort, és szinte milliókat elkérnek érte. Így lett az eddig szinte értéktelen foltozgatott motoroknak is nagyobb értéke, amik 5-6 éve még 70-90-ért mentek, ma simán elkérnek értük 170-et. És ezek szerint van, aki megveszi, különben ez az állapot tarthatatlan lenne. De ugyanez az állapot fellelhető a Trabantoknál is. Lapozzátaok fel a használtautót, már 300 alatt nem találni egy műszakis, olyan állapotú 601-est, ami láttán nem fog el rögtön a hányinger, hanem egész használható állapotban van.
2020. júl. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem ,köszönöm a hasznos válaszokat.
2020. júl. 29. 12:22
 4/6 D. Brasco ***** válasza:
100%
Egyre kevesebb van beloluk egyre idosebbek stb stb......mar eleve ez is "értéknövelő" tényező,meg az internet által hamar kiderült,hogy a jobb állapotuakert,amiert magyarországon akár mondjuk 100ezret is lehett kerni azert a németek 1000+ eurot is adnak.Na azota tényleg teljesen elszálltak az árak,mindenki meg akar gazdagodni az utolsó lerúgott rozsdafészek simsonnal is.
2020. júl. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én imádom a Simsonokat, adtam már én is 200+-t egy motorért.


Nagy rá az igény, drágán is megveszik, így drágán adják.


Ha 500 ezer egy szép, akkor indulok érte!

2020. aug. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Nem minden Simoért, de van tobb olyan is amiért köhögném az 5 kilot!

2020. aug. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!