Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Német prémium aminek a formája...

Német prémium aminek a formája nagyon tetszik vagy valami olaj, benzin, viz nélkül müködö örök élet plusz egy nap autót vennétek, ami nem olyan szép?

Figyelt kérdés

Sokan elítélik a BMW tulajokat, hogy fel akarnak vágni velük. Én magam is imádom a BMW-ket, talán túlsásogsan is elfogult vagyok a márkával szemben.

Viszont a Mercedes S204 (2007-2014-ig gyártott C osztályból a t-modell) majdnem 2 millióért eléggé meggyözö, illetve a formája nagyon lenyügözö számomra. C220 CDI motorral venném 200 ezer kilométerrel. Tisztában vagyok vele, hogy drága a karbantartása.


Persze a haverok egyböl ugranak, hogy van pénz lóvéra, meg jól megyen a szekér, próbálnak lebeszélni rola, hogy nekem ez drága lesz. (Kb 3 millióm van autóra, nem mind a hármat verném el csak az autóra.)


Egyszer volt szerencsém egy E-osztályt vezetni, engem nagyon meggyött, de drága és nagy.


Persze más autòt is néztem, ami pl nagyon nem egy kategória. Viszont ennek Mercinek a legszebb a formája.

Tudom, hogy a Kia ceed SW egy nagyon megbizható, tartòs konstrukció, mégsem tetszik annyira a belseje, sem a külseje mint a Mercedesnek.


Érzelmi alapon vennétek ennyiért autót? Melyiket? Vagy Másik prémiumot? Vagy prémiumot csak újonnan?


(Nyugodtan vezetek, nem taposom soha neki, autópályán a külsösávban haladok, a belsöt csak elözéshez használom, követési távolságot szigorùan betartom. Van kb 20 ezer km vezetési tapasztalatom. Szóval egyik autóm sem lenne halálra taposva.)



2020. júl. 29. 17:11
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

Nekem teljesen mindegy hogy néz ki, ha VÍZ, OLAJ és BENZIN nélkül még megy is.

Ez egy álomautó, csak sajnos az örökmozgó kategóriában van.

Álmodom tovább, ha mégis tippet kapsz, megosztanád velem?

2020. júl. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Én magyar viszonylatba jól keresek és régebben jártam e mercivel ami a főnökömé volt.Biztos hogy megvan benne ez a "magamra csukom az ajtót és a világ csak egy felvétellé válik" érzés. Nagyon csendes,iszonyatosan stabil úttartású, le sem lehetne lökni az útról.Rendkívül kényelmes és nagyon pihentető egy mercivel utazni, legyen az c,e vagy akár s ostály.Viszont nem lehet elmenni a fenntartási költségek mellett.Ezért nem vettem én sem pedig tudtam volna de nem mertem bevállalni.Elmúltak már az 1 millió km-t gond nélkül megfutó modelljeik. Ezzel nem azt akarom mondani hogy rossz,sőt a német prémium trió közül szerintem még mindig no1 de csak az vegye meg aki fennt is tudja tartani. 220 cdi jó motor,taxiztak vele rengetegen és eléggé bírta is.Hajtáslánc jó de minél több extra van benne annál nagyobb az esélye hogy elromlik valami apróság.Én az örökélet+1 napos autó melett döntöttem és nem bántam meg,de teljesen megértem aki kifizeti a prémium felárát mert tényleg minőséget kap az ember a pénzéért még használtan is ha egy mercedest választ.
2020. júl. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

Ha mondjuk havi 1 milliót keresnék, vagy többet, esetleg vállalkozásom lenne, és nagyon jól menne, akkor Mercedest venném. A három német prémium közül nekem is ez jön be a legjobban. Nem az a hivalkodó, sportos vezetési élményt nyújtó autó, mint a BMW, de nagyon kényelmes, és tényleg jól felfogja az úthibákat is. Az S osztály nekem már sok, valószínüleg E osztályt vennék, egy hibrid dízellel próbálkoznék. Fogyasztása alacsony, városban pedig csak elektromosan használnám. Tetszenek a SUV-ok is, de valahogy a Mercedes az számomra a sedan, nem a SUV.


Így viszont átlagos fizetéssel, és átlagos életszínvonal mellett, valami kulturáltabb könnyen fenntartható autót vennék, ha a realitások talaján maradunk. Egy Opel Astra K mondjuk.

2020. júl. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

2-es és 3-as: Tetszik hogy tapasztalatból irtok.

1-es: Suzuki Swift? :) Esetleg valamelyik régi szintén japán négykerekü, amit nem ismerek?

2020. júl. 29. 18:38
 5/8 A kérdező kommentje:
1-es: juj, megvan. Tesla?
2020. júl. 29. 18:41
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem nyert. A Teslában is van hűtővíz. És meg is döglik ha elfolyik.
2020. júl. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Full extrás Kia Ceed SW-m van (3 éve, újonnan) és elégedett vagyok vele. Egy volt kollégámnak ez a 2010 körüli kombi C-je volt, sokat ültem benne mert gyakran azzal mentünk kajálni. Nyilván jobb, és valóban gyönyörű a formája, de ár-érték arányban szerintem meg se közelíti a Kiát, mivel komfortra közelebb áll a Ceed-hez, mint egy E-mercihez. Meglepő, hogy mennyire nem érződik prémiumnak. Taxi utasként jól ismerem az E osztályt is, és az valóban ízig vérig prémium feeling, a C-vel ellentétben.


De azt el kell ismernem, hogy a (facelift utáni) előző C az egyik legszebb kombi amit valaha gyártottak, és megértem ha ez is számít.

2020. júl. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az tuti, hogy a Kb. 2015-től gyártott C kombi nagyon jól néz ki, volt is egy Speedzone teszt róla
2020. júl. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!