Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért melegedhet túl az autóm?

Miért melegedhet túl az autóm?

Figyelt kérdés
Hűtő és vízpumpa csere óta eléggé melegedik, városi használat mellett hamar eléri akár a 98 fokot is, így dolgozik is rendesen a ventilátor. Ez a két csere egyszerre ment végbe, a pumpa vezérlés cserével együtt, a hűtő pedig egy használt, de jobbnak kinéző állapotú. A régi hűtő már elég rondán nézett ki, töredezett lamellákkal és már kezdett folyni is, de a régi rendszerrel nagyon jól tartotta az autó a tökéletes 92-93 fokot, nagyon ritkán ment fel 95-re, de akkor a venti fél perc alatt vissza is hozta normálra. Vajon az utángyártott, de új vízpumpa nem teszi jól a dolgát, vagy a hütő a ludas és mégsem olyan jó, mint ahogy kinéz? Esetleg el lehet dugodva a hűtő? Gondolom mással nem lehet gond, mert eddig sem volt. Jaj, az autóm Opel astra f caravan, 1994, 1.6i X16SZ (motorkód). Előre is köszönöm a tippeket, ötleteket, tapasztalatokat!

2020. júl. 31. 08:43
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Esetleg az autószerelőm elfelejtette volna légteleníteni a rendszert a végén? Vagy ennél a modellnél kell egyáltalán mi magunk légtelenítsünk? Okozhatja ez is a túlmelegedést? Bocsi, ha hülye kérdést tettem most fel, csak eszembe jutott ez a lehetőség is.
2020. júl. 31. 08:45
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet tele van rakodva a beljese kosszal és nem hűt ezért.
2020. júl. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Mármint a hűtőradiátorra gondolsz? Mert a rendszer többi része eddig nem volt eldugodva gondolom, ha jó volt a hőmérséklet.
2020. júl. 31. 09:10
 4/15 anonim ***** válasza:
Én a helyedben kicserélném még a termosztátot.
2020. júl. 31. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Lehet hogy el van vízkövesedve és nem nyit időben. Néztem bárdi oldalán elég nagy a szórás van ami 79 Celsiusnál már nyit, van ami csak 92-nél. Nem tudom a tiedbe melyik passzol de szerintem egy próbát megérne.
2020. júl. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
De ha eddig azzal nem volt gond, akkor most lehetséges? Csak feleslegesen nem akarok plusz egy utángyártott alkatrészt bele, ha nem muszáj. Amúgy a túlmelegedés közvetlen a pumpa és hütő csere után jött, így nem látom miért lenne a termosztáttal is probléma. Nem tudom fontos-e, de ez a hütő is egy ugyanilyen motorkódú autóról volt levéve, úgyhogy gondolom az bíztos talál, a pumpa is motorkód alapján volt vásárolva vezérléssel együtt, úgyhogy kompatibilitási, "nemhozzávalóvalamelyik" probléma is kiküszöbölve.
2020. júl. 31. 09:21
 7/15 A kérdező kommentje:
Persze van a rendszerben elég folyadék, nem szivárog, rendes hütőfolyadék olyan -25 fokra keverve. Van olyan, mikor nagyobb sebességgel(és így nagyobb légáramlattal találkozva) is alig tudja a ventilátor is visszahozni a hőmérsékletet elfogadhatóra, de van amikor felmegy mondjuk 97-re és utána fél perc alatt gyorsan lejön 92-re és ottmarad egy darabig szépen. Szóval vannak érdekes jelenségek is :))
2020. júl. 31. 09:26
 8/15 anonim ***** válasza:

Te írod hogy a hűtőt cseréltétek, ez új vagy használt?

Ha új akkor nem ott lesz a hiba.

A termosztát se szokott úgy elromlani, az ha elromlik akkor nyitva marad, tehát nagyon hűlne.

Olyan nem lehet (tipp) hogy vízpumpa alá vastagabb tömités került és nem keveri annyira.

Vagy pedig levegős is lehet.

2020. júl. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A rendszer többi része nem is szokott meg nem is tud eldugulni és tele rakodni, csak a radiátor.
2020. júl. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha 98 fokot tartja és nem megy tovább még az is lehet hogy minden jó , mert az a termosztát annyi fokon nyit.
2020. júl. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!