Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért melegedhet túl az autóm?

Miért melegedhet túl az autóm?

Figyelt kérdés
Hűtő és vízpumpa csere óta eléggé melegedik, városi használat mellett hamar eléri akár a 98 fokot is, így dolgozik is rendesen a ventilátor. Ez a két csere egyszerre ment végbe, a pumpa vezérlés cserével együtt, a hűtő pedig egy használt, de jobbnak kinéző állapotú. A régi hűtő már elég rondán nézett ki, töredezett lamellákkal és már kezdett folyni is, de a régi rendszerrel nagyon jól tartotta az autó a tökéletes 92-93 fokot, nagyon ritkán ment fel 95-re, de akkor a venti fél perc alatt vissza is hozta normálra. Vajon az utángyártott, de új vízpumpa nem teszi jól a dolgát, vagy a hütő a ludas és mégsem olyan jó, mint ahogy kinéz? Esetleg el lehet dugodva a hűtő? Gondolom mással nem lehet gond, mert eddig sem volt. Jaj, az autóm Opel astra f caravan, 1994, 1.6i X16SZ (motorkód). Előre is köszönöm a tippeket, ötleteket, tapasztalatokat!

2020. júl. 31. 08:43
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

8-asnak: használtat raktunk bele, ezért gyanakszom én is inkább arra. Megkérdezem a szerelőt, de nem hiszem hogy vastagabb tömítést tett volna, idáig minden szervizelést jól csinált.

10-esnek: nem is az zavarna, hanem hogy 95 foktól felfele mindig megy a ventilátor és az sem a fülemnek sem a ventinek nem tesz jót gondolom

9-esnek: köszönöm az infót, ezt nem tudtam

2020. júl. 31. 11:21
 12/15 anonim ***** válasza:

Vedd figyelembe azt is, hogy most kint 30 fok felett van, ilyenkor még a normál hűtésű autóknak is jóval feljebb mutat a műszer.

Amúgy az opelok önlégtelenítőek.

2020. júl. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Próbálj egy másik termosztátot bele tenni, ami alacsonyabb hőfokon nyit és hátha nem engedi annyira felmelegedni.
2020. júl. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

12: akkor jól gondoltam, hogy nem kell semmi manuális légtelenítés. Igen, meleg van, viszont ezelőtti nyarakon is mindig jól tartotta a 90-92-őt, úgyhogy nem az időjárás okozza az anomáliát.

13: Megpróbálok szerezni egyet.

Köszönöm szépen mindannyiatoknak a tippeket!

2020. júl. 31. 12:20
 15/15 A kérdező kommentje:

Ha valaki még figyeli ezt a kérdést és segíthet a válasz:

A vízhőfok jeladó volt a ludas, azt cserélve teljesen jó minden. Végül is azelőtt is normál volt a hőmérséklet, csak nem mérte azt jól s emiatt fölöslegesen is ment sokszor a ventillátor. Olcsó alkatrész, könnyen szerelhető. Tipp: nem muszáj leengedi a hütőfolyadékot, én a jeladó kicsavarása után gyorsan eltakartam a lyukat, egyből tettem helyére az újat és alig veszett el pár ml folyadék.

2020. nov. 28. 13:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!