Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van létjogosultsága ilyen...

Van létjogosultsága ilyen szolgáltatásnak ?

Figyelt kérdés
Van ez a Cleango nevű oldal ami volt a Cápák között-ben , hogy egy utcán mossák le a kocsidat és nem kell elvinned sehova és mondjuk munka közben lemossák. Szerintetek egy ilyennek van létjogosultsága ? Vagy ti használnátok ilyet ?

2020. aug. 1. 10:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Elviekben elképzelhetőnek tartanám, mármint hogy igény lenne rá.

Gyakorlatilag viszont nem tudom, mennyire lenne törvényi akadálya publikus helyeken random vegyszeres mosásoknak.

2020. aug. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, különben nem létezne. Bár én elképzelni nem tudom, hogy valaha is igénybe venném, én 200 forintból lemosom az autóm teljesen, ezért nem adnék ki 4500-at, max. akkor, ha évek óta nem mostam volna le
2020. aug. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hol mosod ? Nekem általában alsó hangon 600-700 ft a mosás a pénzbedobálós helyen. Meg évi 1x szoktam elvinni egy kozmetikába ahol a belsejét kipucolják az meg egy 0-es kb a König Detailingben
2020. aug. 1. 11:26
 4/12 anonim ***** válasza:
77%
Ilyen kézi autómosókba szoktam Kecskeméten, volt, hogy 150 forintból is lemostam, de 200-ból nekem teljesen tiszta lesz. Mondjuk tény, hogy nincs nagy autóm, meg azért havi 1x lemosom, nem szokott full dzsuvás lenni
2020. aug. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Beviz Elek ***** válasza:
66%

Nincs benne semmi csoda. Az "ötletgazda" elment nyugatra, megnézte hogy ott mi működik, mi az új trend, hazament és előadta a szuper "ötletét".


Angliában ez már megy, garantált hogy otthon is be fog röffenni.

2020. aug. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Otthon a házi vízmű nyomja a vizet elég olcsón.
2020. aug. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Tehát Angliában van ugyan ilyen ?
2020. aug. 1. 14:45
 8/12 Beviz Elek ***** válasza:

Igen, rákeresve millió ilyen vállalkozás van, sőt van amelyik mobil olajcserét is vállal. Dropless.co.uk


Ami működni látszik: a szolgáltatás kopogjon be az ajtódon, az ilyen jellegű munka legyen elintézve a munkaidőd alatt és ne rabolja az idődet.

Mobil olajcsere, mosó, karosszérialakatos, fényező (igen, az utcán képesek fényezni). A bevásárlás jöjjön házhoz, esetleg click&collect.

2020. aug. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
65%

#8

Anglia nem Magyarország.


Itthon szétszednek és rommá adóztatnak általánosan is, főleg ha vegyszereket használ a vállalkozás.


Kivéve, ha koma vagy.

2020. aug. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Bárhol nem lehet neki állni autót mosni, de az ötlet már nagyon régi, sőt az ilyen szolgáltatások inkább kifelé kopnak, mert különböző szabályokat sérthetnek (biztonság, környezetvédelem, stb).

Nagyon régen nem láttam már olyat,. hogy piros lámpáknál szélvédőt mossanak, pedig volt annak is reneszánsza (nem is feltétlenül hiányzik az a "szolgáltatás", mert elég hiéna stílusban ment)

Az autó lemosás még a Pogány Madonna filmben is benne van (1981), amikor a társaság teniszezik, Bánhidi Laci bácsi autómosás ürügyén "nyomoz" (nem a történet a lényeg, hanem az, hogy már akkoriban is létezett a szolgáltatás, bár nem volt elterjedt, de nem új keletű az ötlet)

2020. aug. 5. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!