Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rögzítőféknek működnie kell...

Rögzítőféknek működnie kell egy autón?

Figyelt kérdés

Az én autóm szervizben van most, és az egyik barátomtól kértem kölcsön az ő hétvégi autóját. Az első nap már észrevettem, hogy a kézifék csak akkor fog, mikor az ember húzza, tehát nem akad be. Kérdeztem tőle, hogy ez eddig is ilyen volt-e, és azt mondta hogy igen, direkt így van megcsinálva, mert így nem kell nyomva tartani a gombot használat közben.

Ilyet lehet? Mármint hogy ez így szabályos? Mert amúgy rendesen fog, csak ugye nem lehet vele rögzíteni az autót.



2020. aug. 3. 18:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Egy lejtos helyen hogyan parkol?

Nem, nem szabalyos es veszelyes

2020. aug. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Persze hogy működnie kell, azért találták ki.
2020. aug. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ezzel az autóval csak ritkán közlekedik, és akkor sosem áll meg vele parkolni sehol. Nekem szerencsém van vele, mert nem kell lejtős helyen megállnom, a sebességben hagyás meg eleget fog rajta.
2020. aug. 3. 18:07
 4/8 anonim ***** válasza:
#3 Ha ritkán közlekedik akkor főként áll amikor meg behúzva kell lennie. De nem is ez a fő gond, hanem hogy műszakin pont nem fogja őket érdekelni hogy hol és milyen gyakran állnak meg a kocsival.
2020. aug. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Biztonsági berendezés és kifogástlanul kell működni neki.
2020. aug. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Sejtettem, hogy nem szabályos így. Mindegy, nincs más lehetőségem, így ezt fogom használni még egy darabig. Amúgy szerintem más átalakítás is van az autón, mert pl. 5. fokozatban 100 km/h-nál 4200-as fordulaton jár...

2020. aug. 3. 18:19
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez valami vérpistike drift autója?
2020. aug. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem hiszem. Ilyenről van szó: [link] Csak ennél valamivel lejjebb ül, meg elöl szélesebb gumik vannak rajta, asszem 215-ösek.
2020. aug. 3. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!