Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elektromos kézifék menet...

Elektromos kézifék menet közben miért nem működik?

Figyelt kérdés
Úgy 1 hónapja tolattam hátra városban egy ház kapujához, pontosabban csak üresben gurultam mert lejtett az út, és úgy gondoltam hogy a kéziféket már a megállás előtt benyomom, viszont hiába nyomtam meg a gombot nem lassult semmivel sem jobban az autó, így rendes fékkel álltam meg. Miután megálltam viszont már rendesen működött. Hazafele kipróbáltam, 5-10km/h-s sebesség felett hiába nyomom meg a gombot egyszerűen nem történik semmi. Ez miért van? Miért nem lehet akkor aktiválni a féket? Egyszer volt már velem olyan, hogy elkezdett gurulni (még a régi) autóm miután már kiszálltam belőle (elfelejtettem sebességbe rakni) és a túloldalról beugorva gyorsan a még rendes kézifékkel állítottam meg. A kérdés most onnan jutott, hogy láttam YouTube-on is egy ugyanilyen videót, hogy egy guruló autóba az anyós ülésre még éppen be tudott valaki ugrani, aztán még vagy 100 métert gurult az autó egyenesen neki egy parkoló autónak. Szerintem ott is az történt, hogy nem tudta "benyomni" a kéziféket, a pedált meg onnan nem érhette el. Tehát ez a funkció nem valami hasznos az autóban. Akkor miért van így?

2019. jún. 23. 22:47
 1/5 anonim ***** válasza:
63%

Alapvetően rögzítőféknek van szánva. Azt tudja is.

És ezzel a kézifékkel biztos nem történhet ilyen baleset:

[link]

A barátnő besokallt a motorossal versenyezni akaró pasijára, és berántotta a kéziféket 100++ km/h tempónál.

Aztán egy kicsit összekarcolódott a kocsi teteje...

2019. jún. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%
A kézifék nem arra való, hogy lábfék helyett használd.
2019. jún. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%

Rögzítőfék a becsületes neve, vagyis az álló jármű rögzítésére használható. Mozgó jármű megállítására az üzemi fék (lábfék) használandó.


Vészhelyzetben (ha az üzemi fék nem működik), akkor használható vészfékként, ehhez hosszan kell lenyomni/húzni.

2019. jún. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%

A kérdésre válaszolva:

Azért nem működik menet közben, hogyha véletlenül benyomnád, akkor ne kerülj balesetveszélyes szituációba.

A hagyományos kéziféket nem lehet véletlenül behúzni, de egy ilyen gombot simán be lehet nyomni véletlenül.

Hosszan nyomásnál (vészfékezés) is csak szépen fékezi le az autót, tehát nem olyan, mint egy hagyományos kézifék, amit ha tökig behúzol, akkor blokkolnak a hátsó kerekek.

2019. jún. 24. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Gondolom biztonsági okokból van így. A kézifék elsősorban nem lassításra való, hanem rögzítésre. Ha menet közben behúzod, az teljesen beblokkol, ami nagyobb sebességnél eléggé balesetveszélyes.

Nekem is elektromos kézifékem van. Lépésben gurulva egyszer kipróbáltam, hogy megnyomtam a gombot. Nálam beblokkolt azonnal. Nagyobb sebességnél nem mertem még kipróbálni, nem is szeretném.

Leparkolásnál pedig húzd be! Azért van, és máris nem gurul el az autó.

2019. jún. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!