Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kinyomott kuplunggal miert...

Kinyomott kuplunggal miert nem indult az auto? (Tobbi lent)

Figyelt kérdés
Van egy Citroen c3 170 ezer ????kilometerrel,es a mai nap tapasztaltam hogy lenyomott kuplunggal nem akart indulni,de megprobaltam hogy nem nyomom ki a kuplungot es tokeletesen indult szerintetek mi lehet a problema? 1-2 velemenyt meghallgatok koszonom :-)

2020. aug. 3. 21:29
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Ha benyomod a kuplungot, akkor leválasztod a motort a kerekekről, ergó hiába nyomod a gázt, csak pörög a motor, de a kerekek állnak. Ha a kuplongot felengeded, akkor újra összekapcsolod a kerekeket a motorral, ergó el tud indulni az autó.


Egyébként meg ne szórakozz az autóval, mert ha apád meglát, lecsap olyan fülest, hogy csak nézel.

2020. aug. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

" nem nyomom ki a kuplungot es tokeletesen indult".

EZ nem így van , mert ahhoz hogy elinduljon kikell nyomni a kuplungot majd felkell engedni.

2020. aug. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a motort nem tudja a kérdező beindítani benne, üres sebességi fokozatban. Legalábbis nekem így jött le. De ettől még nem tudok válaszolni a kérdésre, mert elvileg semmi köze a dolognak hozzá, hiszen ugyanúgy tudja forgatni az önindító mindkét esetben a főtengelyt...
2020. aug. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sok autóban van úgy, hogy nem indul el a motor ha nincs lenyomva a kuplung. Lehet valami érzékelő probléma és nálad meg akkor indul ha nincs lenyomva.

Véleményem szerint ezzel a hibával lehet együtt élni.

Franciáknál jellemző az ilyesmi elektromos probléma.

2020. aug. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#2 igen,de ott tokeletesen indul,ez a problema csak a motor beinditasanal van
2020. aug. 4. 09:03
 6/6 A kérdező kommentje:
#4 de ez a hiba most jott elo eddig mindig kinyomott kuplunggal inditottam,mert ugye ugy a szabalyos
2020. aug. 4. 09:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!