Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olcsón fenntartható automata...

Olcsón fenntartható automata váltós autók?

Figyelt kérdés

Aminek nem drága a javítása sem annyira, ha tönkremegy a váltó. Suzuki Swiftre gondoltam, annak az egyes (vagy kettes) szériájából vannak automata váltósak is, (bár tudom ezek 3 vagy 4 fokozatúak csak, magas fordulaton mennek, többet fogyasztanak bla bla. ezekre nem vagyok kíváncsi, tisztában vagyok vele).

Ezen kívül más?

Családi autónak lenne, nem sokat futna amúgy, évente 10-12 ezer km max, ennek olyan fele város, fele országút. Van olyan családtag, aki nem szereti a kuplungolást, nem nagyon érzi a lába, ezért kellene automata. Évjárat ilyen 2000-2005 közti, vételár max egymillió, de inkább kevesebb, a Swift is jó lenne, de ha más olcsón javítható is van, az még jobb.



2020. aug. 5. 19:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Azt a Swiftet ne vegyed, ott bármikor bejöhet egy hiba, plusz ahogy mondod kevés fokozat van. Pár százezerből nemigen lehet találni valóban megbízható típust.
2020. aug. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor melyik automataváltós kocsinak nem kerül félmillióba a javíttatása?
2020. aug. 5. 19:49
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát mindegyik típusnál lehet komoly hiba. Nem létezik olyan típus ami enm romolhat el. Swift az jó, csak az újabbak és nem a régebbiek.
2020. aug. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A “vasaló” Swift akkor már megbízhatóbb? Mert én úgy tudom, hogy az nem egészen automata, hanem robotizált váltó tele hibalehetőséggel.


Egyébként tegyük fel tönkremegy. Mennyi a javítása/cseréje nagyságrendileg?


Hogyan lehet növelni az élettartamát (milyen vezetés/olajcsere stb)? Kb hány km után szokott jelentkezni a hiba?

2020. aug. 5. 19:55
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez változó, főleg a hsználat miatt hogy mikor lesz benne hiba.

Nyílván attól függ mennyibe kerül hogy mi megy benne tönkre.

2020. aug. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#1#

Konkrétan miért is ne vegyen Suzukit, ha már olcsó autót keres?

Nyugodtan sorold a többi, jobb lehetőséget 1 millió alatti áron.

Nem biztos, hogy az egyes Swifteket kell nézegetni, talán mar a kettes is belefér a keretbe, esetleg Wagon R, Liana, az Ignis már necces.

A lényeg, hogy a valóban automata, nyomatékváltós legyen ne egy robotizált (pl Opel Corsa).

Nem törvényszerű az, hogy az automata váltónak el kell romlani, olyat kell venni, ami rendben van, törődtek vele, és ha netalán elromlik, minél egyszerűbb, annál olcsóbban javítható (ha már az olcsóság feltétel)

Az olcsóság miatt nem érdemes nagyot álmodni, olyan autóban kell gondolkodni, amit utána fenntartani sem lesz gond.

2020. aug. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
79%

kérdezőnek: amióta Esztergomban gyártják a mi autónkat, azóta van(volt) különböző, itt gyártott automata suzukim, (a nejemnek is) Az első háromsebességes automatánk vásárlása óta majd harminc év telt el, 3-4 évenként cseréltünk más típusra, de mind automata volt.

azt a sok marhaságot amit terjesztenek a suzukikról meg azok automata változatairól, el sem tudom képzelni hogy lehet ilyent kitalálni..


egyedül a sportszwiftem volt kézi, de azt hamar eladtam, és vettem egy 1.5 ös kétajtós GS automatát...


az eladott kocsijaim még forgalomban vannak, egyedül a WagonR+ váltója ment tönkre, mert rakott utánfutóval elakadt a sárban, és addig szadizta, míg le nem térdelt...még a kocsi tetején is volt hullámpala.



szóval tévedés, hogy minden szar, mert külföldön is csak japán szolgálati kocsijaim voltak, örökös padlógáz, ötven fok, sivatag, és mégis bírták..


automata, 2005-2010 közötti szwiftet vegyél(de nincs kínálat)


amúgy a japók nem csinálnak robotizált váltós kocsit, mert a merci is belebukott, nemcsak a ford.

2020. aug. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!