Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől kopog, ráz a futómű?

Mitől kopog, ráz a futómű?

Figyelt kérdés

Februárban cserélve lettek 2 lengőkar, 2 kormány gömbfej, 2 axiál rúd, rá egy hónapra fékek. 2 hónappal ezelőtt lengéscsillapítók.

Egy hónappal ezelőtt volt futómű állításon ahol teljesen be tudták állítani a futóművet, nem észleltek alkatrész hibát.

Az autó azóta is szépen megy előre, nem húz el semerre, viszont 80 körül elkezd rázni a futómű. Eddig csak 90 körül jelentkezett mostmár 80-nál is. Az alatt nem érezni. Kisebb úthibáknál hallani, hogy a jobb elejéből koppanás hallatszik, nagyobb úthibánál nagyobb koppanás, néha csattanás. Mi lehet ez? Hol keressem a hibát? Természetesen elviszem szerelőhez, csak amig nem jutok el vele, jó lenne tudni hogy mi ez :)

Az autó egy 2002-es Suzuki WagonR+



2020. aug. 7. 03:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Kopogás toronycsapágy is lehet vagy valamelyik szilent. Rázás lehet gumi vagy féltengely probléma
2020. aug. 7. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kikell egyensúlyoztatni a kerekeket.
2020. aug. 7. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 crudy ***** válasza:

Sorban amit en megneznek.


Szilentek, gombfejek, toronycsapagy, kerek, feltengely, kerekcsapagy, fek tarcsa.


Az egy dolog hogy nem reg volt cserelve, en is csereltem tavaly kulso osszekotot, egy honap mulva lyukas volt a porvedo. Nem nagy mutatvany megnezni, hogy ezek jok e

2020. aug. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Rázás a centírozás hiánya miatt. Kopogás meg akár toronycsapágy is lehet (azt nem cserélték), de simán lehet, hogy a rázó kerék megevett egy szilentet
2020. aug. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Gömbfejek, toronycsapágy, kerék, féltengely, kerékcsapagy, fék tárcsa,szilentek.Ezeket kell átnézned.
2020. aug. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%

Tippek:


1, Tekegolyó a csomagtartóban és az kopog.


2, Bezártad az őrangyalodat a csomagtartóba és kopogva reklamál, hogy menj lassabban, mert nincs kapaszkodó 🤣🤣🤣

2020. aug. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

6.-nak :)

Mióta meg van az autó (1 éve), 90-nél gyorsabban nem nagyon mentem vele, mióta a problémát észleltem még annyival se.

Felemeltem az autót, forgatásra van valami súrlódó hang de szerintem az nem csapágy, inkább fékre gondolok. Viszont nagyon minimálisan kotyog fel-le irányba is és jobbra-ballra is, így kerékcsapágyra tippelek.

2020. aug. 8. 21:32
 8/9 A kérdező kommentje:
Még annyiva kiegészíteném, hogy olyat is csinál, hogy ha olyan bukkanóra megyek, ahol mindkét kereket egyszerre éri, akkor nincs hang. Ha olyanra ami csak a jobb elsőt, akkor van hang.
2020. aug. 8. 21:34
 9/9 anonim ***** válasza:
Látom a #6-os válaszom komolynak vetted, poénnak szántam 🤣
2020. aug. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!