Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Savvaltas nagyvarosban még...

Savvaltas nagyvarosban még nyögvenyelősen megy? Hozzászokik az ember egy ido utan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mar eleg régóta, 7 éve van jogsim, kb 30.000 kmt vezettem le balesetmentesen ezidő alatt viszont ennek kb. 90%at vidéken, falukban és kisvárosban tettem. Tobbszor jartam mar Debrecenben, Miskolcon, Egerben pl. de sokszor csak atutazoban, elore megtervezve az utat stb. Most ugy hozta az élet hogy Debrecenbe koltoztem es vettem magamnak vegre egy autot egy par hete. Mivel nem vagyok hozzászokva a nagyvarosi kozlekedeshez szamittotam ra, hogy kicsit szokatlan lesz de szo szerint "panikba" esek ha mondjuk ismeretlen helyre kell mennem es azon aggódok msr elore hogy na itt majd le kell fordulnom jobbra de nem fogok tudni atsorolni idoben, nagx a forgalom sokan jonnek mogottem, mellettem.... Ezt egx idő utan megszokja az ember es szerez rutint akkor mar jobb lesz? Mindig attól parazok hogy valaki a holtterembe kerul es nem latom es ugy valtok savot. , Esetleg tul gyorsan jon es a seggembe er mire átsorolok..


Hogyan lehetne enyhiteni ezen a stresszen? Nekemnse jó és a többi közlekedőnek sem hogy benazok az uton. Azokon az utakon pl ahol mar.tobbszor jartam (kb 3x 4x-er) nincs annyira gond, bar igyekszem mindig a legkevesebb savvaltassal jaro utat választani meg ha kicsit hosszabb is ami szinten tudom hogy gáz dolog es le kell rola szoknom. :D


Mit tanácsolnatok? Foleg hogy uj kocsiról van szó így még anmak a vezeteset is szoknom kell es sok igy egyszerre.. mindig is azt mondogattam h imadok vezetni erre most hogy bekerultem egy nagyobb varosi forgalomba be vagyok szrva es raadasul nem is Pestről van szo.. ott még nem is jártam de GPS nélkül nem is mernék.



2020. aug. 7. 21:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Egyelőre nézzed meg google térképen és google térkép utcakép nézetével az utat ahol menni fogsz. GPS navigációt is használj, az is segít.

A közlekedést majd megszokod. Én több, mint 10 éve vezetek, majd nem minden nap Budapesten, de ha tudom, hogy forgalmas időszakban kell új helyre mennem, még mindig megnézem google térképen az utat.

2020. aug. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen ez egy jo otlet, igy szoktam. Köszi a választ! Várom a tovabbi kommenteket!


Igazabol az olyan esetektol parazok mikor benazas miattt nem valtok savot idoben es "ismeretlen" szakaszra kerulok emiatt.

2020. aug. 7. 21:20
 3/6 A kérdező kommentje:
Azt ez az elore megnezes nemmigazan oldja meg. Minden lehetseges utvonalat mégsem nézhetek meg elore :D
2020. aug. 7. 21:21
 4/6 anonim ***** válasza:
Bátornak kell lenni. Tükörben 3x is ellenőrzöd, hogy nem mész neki valakinek, aztán húzod a kormányt. Persze indexelsz előre. Debreceni, pest forgalomban sokszor lehetetlen a törvényszerű sávváltás, bátran be kell húzni a másik elé az autót (persze a biztonság keretein belül).
2020. aug. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sávváltásnál index, tükör, majd amikor jónak tűnik, akkor holttér ellenőrzés a vállad felett hátrapillantva. Ha továbbmész valahol, akkor is gondolom megvan a fejedben, hogy hova kéne visszajutni, és a következő lehetőségnél arra mész majd. Ha nagyon elvesztél, akkor félreállsz és bekapcsolod a navigációt. Nem kell ezen annyira parázni.
2020. aug. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
13%
Először is ha sávváltással gondok vannak akkor gyorsan menj el egy autós oktatóhoz és vegyél órákat. (Igen lehet jogsival is) ha pedig ezen nem lendülsz túl akkor a jogsid vágd ketté, kocsit add el és járj tömegközlekedéssel.
2020. aug. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!