Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kinek van nagyon jó, vagy...

Kinek van nagyon jó, vagy nagyon rossz tapasztalata valamilyen autómárkával, vagy típussal?

Figyelt kérdés
Részletesen...?!
2020. aug. 8. 14:53
 1/3 anonim ***** válasza:
55%
Tök mindegy az évjárat, a márka, az állapot? Én első autómmal, a Daihatsu Applause-zal ültem bele egy tetszőleges fallikus szimbolikát képviselő metaforába. Az autó maga tök jó, eltekintve attól, hogy a korából eredően ami csak tönkremehet egy autón, az tönkre is ment, szépen, egyesével, hiszen hiába japán, hiába félig Toyota, a majdnem 30 év az bizony majdnem 30 év, Ázsiában sem találták még fel az időgépet és ezért nem is lehet haragudni egyetlen öreg autóra sem. Ami miatt viszont teljességgel eltántorítanék mindenkit a márka bármely típusának bármely egyedének megvásárlásától, az az, hogy mivel egy Európából már réges-rég kivonult márka, így az alkatrészellátás is ennek megfelelő. Egyszer eldurrant az egyik gumi fékcsövem; a szerelőm elmondása szerint az ország utolsó, újonnan, boltból beszerezhető darabját építette be az autóba, amit el is hiszek, mert én sem találtam másikat. Ugyanez igaz az összes többi Daihatsura is sajnos. Hogy mennyire az autó vagy épp a gyártó, esetleg a boltok hibája ez, azt mindenki döntse el magának. Az viszont biztos, hogy számomra nagyon rossz tapasztalat volt és 2 év alatt több mint 300 ezer forintot költöttem rá és nagyon sokat állt (na nem azért, mert nem indult be, hiszen mégiscsak japó motorról beszélünk - hanem mert nem tartottam biztonságosnak a vele történő közlekedést), a végén pedig nem ment át műszakin sem, mert még ez elromlott rajta, még az törésközeli állapotba került, és még a kaszni is több helyen elkezdett látványosan rohadni, így effektíve kb. fél millió forintos befektetés után vittem a bontóba, saját lábon.
2020. aug. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
52%

Nekem a Ford bevált, télen, nyáron, hófúvásban, napsütésben.

Gyorsan gyorsul, motorilag rendben.

Kissé szeret rozsdásodni a sárvédőknél, de ez engem nem zavar.

Fő az hogy bármikor, bármilyen körélmények között induljon és vigyen a célom felé. :)

2020. aug. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
91%

Korábbi tapasztalataim nekem megoszlanak. Alfám, Fordom volt korábban, de semmi különösebb baja nem volt egyiknek sem, mondjuk hibátlannak sem mondanám egyiket sem.


Újfent viszont az Audit illetően van nagyon jó tapasztalatom, 2 éve vezetek egy most 5 éves TT-t, a legnagyobb baja eddig az volt, hogy egyszer kellett neki adni 1-2 dl vizet. Mondjuk még csak 5 éves az autó, meglátjuk mi lesz újabb 5 év múlva. :)

2020. aug. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!