Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autókereskedésben lehet...

Autókereskedésben lehet alkudni?Mennyit?

Figyelt kérdés

3.3 millió az autó. Ősszel jár le a műszaki vizsga. Nyari gumi mincs hozza. Ahogy nézem 5-600 ezres a szórás azonos paraméterekkel ezen autók között.

Bele van e nekik kalkulálva vmennyi alku? Azonnal vinném kp.vevő.


ápr. 29. 11:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet. Miért ne lehetne?
ápr. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mennyit illik?
ápr. 29. 12:00
 3/7 anonim ***** válasza:
69%
Nincs ilyen, hogy illik. Mondj egy összeget, alacsonyabbat, mint amit valójában szeretnél. Ő erre mond valamit. Te kicsit feljebb mész, aztán eljuttok odáig, amit eredetileg szerettél volna. Ha nem enged, akkor meg eldöntöd, hogy akarod-e vagy keresel másikat.
ápr. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3-as jól írja.


Én mondanék rá simán 3 milliót mert hát kell rá nyári gumi ha felnikkel együtt akarod akkor az nem olcsó, műszaki őszig van, és ha el is viszed kitudja hogy átmegy-e vagy sem, lehet költeni kelél pár apróságra, futóműre, fékekre stb... én megpróbálnám lealkudni kerek 3 millióra és még ezzel is jól jár a kereskedő, ha ennél olcsóbban is láttál ilyen autót téli,nyári gumikkal meg hosszabb műszakival. Ha nem tetszik akkor vagy feljebb viszed az árat vagy Ő mondja meg hogy mennyit tud engedni az árából és ha mond rá mondjuk 3 millió 250 ezret azt még megpróbálhatod lealkudni 3 millió 200 ra. Vagy ha nagyon nem nyitott erre akkor meg egyezel vele hogy elviszed eredeti áron de adjon hozzá nyári kerékszettet, intézze el a műszakit hogy meglegyen 2 évre, vannak akik képesek erre hogy idő előtt elviszik műszakira és megvan oldva. Ha szerencsés vagy akkor így is járhatsz jól.

Én vettem már kereskedőtől úgy autót hogy eredeti áron akarta eladni akkor 900 ezer ft-ot kért érte. Én meg mondtam hogy annyit nem tudok adni érte mert nincs nyári gumi garnitúra az autóhoz és a rajta lévő téli szett sem nézett már ki annyira jól, így azt is kifogásoltam. Meg engem az is zavart hogy az egyik ajtó sarka odavolt csapva valahova ami végett pici deformáció volt rajta és le volt ott kopva a festék és csak rá lett kenve valami alapozónak tűnő vacak, igaz hogy csak kb 100 ft-os nagyságú felület volt ez talán még akkora sem volt, de feltűnő volt és mondtam hogy azt javíttatni vagy kompletten ajtót cserélni az nekem 25-30 ezer ft pluszba legalább plusz nyári kerekek, és a téli szettel is valamit kezdeni kell, így mondtam hogy 750 et adok érte max. Persze ez neki nem tetszett de mondta hogy annyit tud segíteni hogy jól járjak hogy odaadja 850-ért és ad nekem hozzá nyári kerékszettet, igaz alig használtat, de jót, rendes acélfelnikkel. Persze mint kiderült az neki megvolt az autóhoz csak külön akarta eladni jobb áron.

ápr. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Erre az árra siman le kell engednie a háromszázezret.De próbáld simán 5-600 ezerrel lentebb.
ápr. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet, sőt, azt mondom kell is. Mi így vettünk egy 2020-as ford focust, ford kereskedésből. Kinéztem egy vignale felszereltségűt, automata dízelt. 27ezer euróra volt hirdetve. de annyira megtetszett, hogy mindenképp ezt akartam, hiába volt nála olcsóbb a piacon, azok nem voltak így felszerelve. 2000 eurót alkudtam és még 2000-ért ott hagytam cserébe a régi fordom. Az asszonynak a golf 6ost vettük méh így. Annyira fújta a hülye német, hogy ő bizony nem enged az árból, hogy akkor mondtuk jó, köszönjük, auf wiedersehen. Kiértünk a kapuhoz, akkor kiabál utánunk, hogy várjanak, enged az árból, csak vigyük el :DD elhoztuk:D
ápr. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nem engedett. Csak annyit, hogy 1 eves plusz biztosítás árát belekalkuláta.
ápr. 29. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!