Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha tűző napon, kánikulában...

Ha tűző napon, kánikulában fél órát parkol valaki egy szupermarket előtt, akkor mennyi idő alatt hűti le a légkondi az autót? Érdemes-e bekapcsolni, ha csak 7 perc az út hazáig?

Figyelt kérdés

2020. aug. 9. 06:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez kocsitól is függ hogy mennyi idő alatt.

Szerintem érdemes, 7 perc alatt lehűti.

2020. aug. 9. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

Ez nem kérdés.

HA bekapcsolod csak jobb lehet és még télen is bekell kapcsolni néha.

2020. aug. 9. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor én lehúzom az ablakokat, így a menetszél pillanatok alatt kicseréli a benti (50-60 fokos) levegőt a kintire (30 fok), és utána a légkondi azt már gyorsabban lehűti. Úgy állítottam be, hogy a testemre fújja a levegőt, így azonnal hűsít, akkor is, ha a kocsiban még meleg van. Nem szoktam jéghidegre állítani, 4 fokkal hűvösebb, mint a kinti.
2020. aug. 9. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
96%
Pár perc alatt lehűti. De én 7 percre nem kapcsolom be. Felesleges energiapazarlásnak tartom, annyit ki lehet bírni a menetszél áltam behozott 30 fokban is. Arról nem is beszélve, hogy a megérkezés előtt 10 perccel már ki szoktam nyomni a klímát, hogy az elpárologtató nagyjából ki tudjon száradni, ne a kondenzvízben tocsogva poshadjon be az álló autóban.
2020. aug. 9. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
16%
Mindenképp. Ha csak 2 percet is napfürdőzik a kocsi, már olyan meleg van benne, hogy az ember majd meg döglik mikor beszáll...
2020. aug. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!