Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Kell attól félni, hogy nem...

Kell attól félni, hogy nem lesz élelmiszer a Supermarketekbe ? Ha jön a koronavírus vissza?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasni, hogy jő a második hullám. Ismét szigorítások, bezárások, home office lesz. Iskolák sem nyitnak már ki talán. Én attól félek a legjobban, hogy kifogynak az éellmiszerekből az üzletek.


Hála az Égnek jól feltankoltam konzervbabbal, tartós tejjel, kólával, sörrel és csemege kukoricával. Még nem is mertem hozzányulni, mert tudtam hogy még kellhet. Szerinted mondjam meg a bátyámnak, hogy ő is tárazzon be? Vgay jobb ha én is még veszek két hónapnyit hozzá?



2020. júl. 11. 20:31
A kérdező szavazást indított:
Igen. Szükséges itthon lenni pár (4-5) hónapnyi tartós élelmiszernek, mert élni kell
Lesz élelmiszerellátás. Nem kell betárazni
Nem lesz semmi, vírus sem. Most csak nagy a hájp
67 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%
Ugyanaz lesz, mint a vírus indulásakor. Már van gyakorlata benne az országnak. Pont 100 éve volt a spanyolnáthajárvány, az 4 évig tartott, ugyanígy, pár hónap megszorítás, ilyen-olyan tilalmak, akkor lazítás, akkor megint terjedni kezdett, megint megszorítás, 4 évig, akkor kifújt a vírus ereje, legyengült.
2020. júl. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Kedves 1. Köszönöm. Akkor még 4 évig meg kell őriznem a konzervjeim?
2020. júl. 11. 20:56
 3/18 anonim ***** válasza:
86%

Ésszel fel nem foghatóm, hogy Európa közepén egy agrár országban a 21.században, mégis milyen komoly élelmiszer ellátási hiánytól tart bárki is? Főleg az első hullám után, amikor pár hülye miatt kb élesztőt volt nehéz kapni, ezen kívül nem volt semmi probléma.

Csak mert maszkot kell viselni a boltban, a tehén nem tejel, a tyúk nem tojik, a gazda nem aratja le a búzát, a malom nem őrli meg azt és a legfontosabb, a kereskedő nem akar kereskedni? Egy napig nem zárták be az üzleteket vagy állították le az ipart, szóval nem fogom megérteni, ha bárki is élelmiszer hiánytól fél.

2020. júl. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Lehetne sokkal rosszabb is. A középkorban a pestis rendszeresen pusztított, nem 100, hanem Törökországban pl. 1-2 évente. És mindenki meghalt, aki elkapta, nem mint ez a mostani, hogy sokan még tünetmentesek is. Ugyanazt csináld a konzervjeiddel, amiket a márciusban kezdődő hullám idején csináltál.
2020. júl. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Élelmiszert még háborúban vagy természeti katasztrófa esetén is igyekeznek eljuttatni a lakossághoz (pl a 80-as években amikor volt az a nagy havazás, katonai járművekkel is vitték kisebb településekre az élelmiszert), a boltok nem hiszem hogy bezárnák, akkor lenne fosztogatás azt meg nem akarja senki...


Az nem baj, ha van 1-2 hétre való tartós élelmiszer otthon, pl lehet hogy mindenki lebetegszik a háztartásban, és nagyon nehéz lenne elmenni otthonról vagy megoldani, hogy ha netán karanténba kerültök, akkor olyan élelmiszereket és olyan áron vigyen valaki amit szeretnétek...


Gondolom éhen halni nem hagynának, de nem hiszem hogy azt vinnének házhoz amit épp akciósan megkaphatnál személyesen az Általad választott boltokban.


Alapból az élelmiszerboltok mindig nyitva voltak, csak egy-két napig tapasztaltam, hogy pl hús, liszt, cukor kifogyott, de az is csak a pánikból 10-20-30 kg-ot vásárlók miatt, ha mindenki csak 1-2 hétre spájzolna, nem lenne fennakadás semmiből.


Ha 1-2 hétre spájzolsz, és megoldod hogy csak pár naponta kelljen pl friss pékárut, zöldséget venned, akkor minimalizálod az esetleges fertőzésveszélyt - kevesebbet jársz közösségbe.


Amúgy meg nem értem az embereket, én mindig is tartottam pár napra-hétre elegendő élelmet otthon, pl pár doboz tej, konzerv, étolaj, 1-2 kg cukor liszt, pár üveg innivaló, ásványvíz, tészta, stb stb stb mindig van otthon, bármikor lehet valamilyen vészhelyzet...


Lehet egy felhőszakadás, szélvihar, ami megrongálja a közműveket pl áramkimaradás miatt nem nyitnak ki a boltok akár csak 1-2 napról is van szó, vagy sok fa dől az utakra, nem megoldott a közlekedés ideig-óráig, stb.


Összefoglalva nem biztos hogy jó a túlzott élelmiszer felhalmozás, ha eláll (pl konzerv, dobozos tej, tészta, alapvető gyógyszerek stb) akkor viszont jó ha van egy kis tartlék mindig otthon.

2020. júl. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
60%
Ha elkap és legyűr a rettenetes koronavírus, ki fogja megenni konzervjeidet??
2020. júl. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
91%
Az 5-ösnek igaza van, jó pár éve volt egy durva influenzajárvány, a család összes tagja úgy leesett a lábáról, hogy vécére alig tudtunk kimászni, volt otthon 3 kiló hurka, anélkül egy hétig nem tudtunk volna mit enni. Tényleg legyen otthon 1-2 heti tartós kaja, annyi elég. Különben is, az élelmes kisboltosok mind átálltak kiszállításra is, ez rendkívül jó bevétel nekik. Ha vége a vírushelyzetnek, én akkor is kiszállítóssal fogok vásárolni, mindig sajnáltam a boltokban eltötyörészett időt. Valami hasznosat csinálok inkább helyette.
2020. júl. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

6-os: eddig akármilyen beteg voltam a konyháig elmásztam vagy valaki a családból csak eljutott odáig:) Amúgy meg csoki-víz-kétszersült elfér a hálószobában is, ott is lehet tartani... Aki meg már enni se tud, és nincs aki táplálja/ellássa az hivjon mentőt és feküdjön be a kórházba, majd a többi családtag megeszei a konzervet, vagy ha hazakerül a gyógyult a kórházból akkor legalább lesz mit ennie miután legyűrte a vírust... :)


7-es: erről irtam, előfordulhat hogy nem pont koronavírusos vagy, de pl hasmenéses járvány vagy nagy fájdalmak, láz stb miatt még gyalogolni-vezetni-sorban állni-cipekedni se tud senki éppen...

2020. júl. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
93%
Miért? Múltkor nem volt?
2020. júl. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Lisztbol, cukorbol es olajbol mar nem lesz hiany, hiszen ezekbol mar mindenki evekre feltankolt :)
2020. júl. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!