Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha egy márkakereskedés, ahol...

Ha egy márkakereskedés, ahol van márkaszerviz is, árul egy használtautót, akkor megelégednétek azzal, hogy ott átnézik, vagy elvinnétek egy másik márkaszervizbe?

Figyelt kérdés
Pl. ha Ford kereskedés és márkaszerviz árul egy kocsit, akkor menjek azzal oda, hogy vigyük el egy másik, tőlük független Ford márkaszervizbe átnézetni? Vagy ez túlzott óvatosság lenne?

2020. aug. 10. 11:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem engednék, hogy elvidd.
2020. aug. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igaz, az is lehet. Akkor maradna a helyi szerviz, és hátha nem vernek át.
2020. aug. 10. 11:15
 3/6 anonim ***** válasza:
A márkaszervizek betartják a szavatosságra vonatkozó dolgokat, mert ha mégsem csak panaszt teszel az importőrnél, aztán azok majd helyre teszik őket.
2020. aug. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bár nyilván nem lenne globálisan példa nélküli, márkakereskedésnél/márkaszerviznél saját márkás típus vásárlásánál én nem tartanék attól, hogy ott át akarnak verni valami bontószökevénnyel. Itt nem átveréssel keresnek pénzt, hanem hogy valamennyivel drágább minden.


Én ha márkakereskedésből vennék használtan autót, egy erre szakosodott emberrel ott helyben átnézném (amúgy is lesz helyben saját aknájuk).

2020. aug. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem is a szavatosság a kérdéses, hanem hogy a saját szervizük pl. felhívná-e a figyelmemet vásárlás előtt, hogy az egyik elemet várhatóan cserélni kell majd 1-2 év múlva, vagy az ilyen dolgokat inkább elkendőzik, hogy ne rontsa a bizniszüket.


Egy független szerviznek, ami nem hozzájuk kapcsolódik, nem lenne érdeke ilyeneket eltitkolni.

2020. aug. 10. 13:30
 6/6 A kérdező kommentje:
#4 igen, ez egy lehetőség, hogy odahívni egy szerelőt, aki megnézi helyben
2020. aug. 10. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!