Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek hülyeség lenne...

Szerintetek hülyeség lenne egyből új autót venni?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, van egy (szó szerint) nagyon jól fizető munkahelyem. Már van egy régebbi autóm amit még szüleimtől kaptam első autónak, de majd egy évnyi munka után azon gondolkozom, hogy egy pár éves helyett inkább egy teljesen újat vennék. Természetesen nem úgy, hogy egyből fizetném az egész árát, hanem 20-30%-ot és a többit részletekben 4-5 év alatt.

Annak ellenére, hogy pénzügyileg megtehetem, a koromnál fogva szerintetek meg merjem ezt lépni? Mennyire néznének rám furán, hogy ilyen fiatalon beállítanék egy márkakereskedésbe, hogy jöttem úgy kocsit nézni?



2020. febr. 26. 21:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Mitől kellene tartanod? Lényeg, ha hitel akkor forint, legyen rajta casco és nagyjából ennyi a dolog. :) nem fognak kiröhögni mert 22 vagy.
2020. febr. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
97%
Én nem vennék így kocsit, várnék még pár évet, aztán kp-ban kifizetném. Vagy ha mindenképpen kéne kocsi, akkor használtan, de hitel nélkül. A kereskedésben nem hiszem, hogy számítana a korod, nekik az a fontos, hogy minél több pénzt hagyj ott.
2020. febr. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
#2 szerintem a fix kamatozású hitelben sincs semmi rossz.
2020. febr. 26. 22:01
 4/22 A kérdező kommentje:
Nem is azért kérdeztem, hogy a korom miatt okés-e, hanem hogy nem-e azt hinnék elsőre, hogy viccelek, hogy ennyi idősen új kocsit. Amúgy meg prémium márkáról lenne szó, ott meg pláne
2020. febr. 26. 22:03
 5/22 anonim ***** válasza:
92%
Én sem vennék új autót, főleg nem hitelre. Túl nagy ár több év rabszolgaság egy kényelmes autóért.
2020. febr. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
55%

Nézd, én végigtolnám a helyedben a Kiszámoló blog videósorozatát:


https://www.youtube.com/playlist?list=PLuZt2T3kHxp15mbnjXNYC..


Ha még utána is úgy gondolod, hogy jó ötlet az a kocsi hitelre, akkor hajrá. De az a gyanúm, hogy van pár szempont, amit elfelejtettél figyelembe venni.

2020. febr. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Nekem megérne annyit az a kis plusz kamat, nekem nem lenne olyan nagy rabszolgaság, pláne, hogy szeretem a munkám. De ha kivárnám, hogy kp-ban tudjam fizetni, az is ugyanannyi "rabszolgaság" nem?
2020. febr. 26. 22:15
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

"De ha kivárnám, hogy kp-ban tudjam fizetni, az is ugyanannyi "rabszolgaság" nem?"


Ha mindenképpen újhoz ragaszkodsz, akkor sem ugyanannyi, hiszen nincs kamat.


Szerintem mindig jobb utólag sáfárkodni a már meglévő pénzeddel, mint előre eladósítani magadat, és abban bízni, hogy mindvégig meglesz a jó munkahelyed, a megfelelő fizetésed, és azok a körülményeid, amik lehetővé teszik a sima visszafizetést.


A rabszolgaság alatt elsősorban a kiszolgáltatottságot értem.

2020. febr. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
43%

Persze, vedd meg.

A részleteket meg a kamatokat fizeted majd 4-5 évig...

Persze akkor is, ha a friss jogsiddal totálra törted, avagy ellopták.

2020. febr. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Beviz Elek ***** válasza:
94%

#3

De van. Másnak a pénzét használod mert türelmetlen vagy. Neked most azonnal kell, mert kitaláltad és pont.

Az egy dolog hogy a türelmetlenséged miatt ugyanazért a termékért többet fizetsz és így a munkádért kevesebbet kapsz, a nagyobbik baj inkább, hogy semmi nem garantálja hogy ez a munkád állandó lesz/nem történik nagy változás az életedben.

Kirúgnak/munkán kívül balesetet szenvedsz/betegségben lerobbansz, akkor miből fizeted a hitelt?

Találkozol egy lánnyal, dúl a szerelem, felelőtlenül becsúszik egy gyerek/felcsináltatja magát, akkor nem az autó lesz az elsődleges szempont hanem esetleg egy házat kellene vegyél, de te lekötötted magad évekre.


Nekem is volt nagyon jól fizető munkahelyem, de eszembe sem jutott volna hitelre autót venni.

2020. febr. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!