Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üres zörgő hang. Nyelestengely...

Üres zörgő hang. Nyelestengely csapágy?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Néha előjön, hogy ha megyek az autóval 5-10 km-t és megállok akkor üresben ilyen kattogós hangja van:


[link]


10. másodpercnél kuplungolok egyet.


Egy fél másodpercet kuplungolok és azonnal meg is szűnik a hang és van, hogy napokig akár hetekig nem jön elő. Volt, hogy egy nap 5-6 hidegindítás is volt és csak egyszer jött elő a hang és kuplungolásra megszűnt.

Azért fura, mert milyen csapágyhiba az ami hetekig nem jelentkezik és egy kuplungolásra eltűnik.

Az biztos, hogy mikor megvettem a kocsit akkor kuplung rögtön cserélve lett és 4 év alatt bele is ment 40 ezer km és a hiba azóta is fennáll. Szóval nem tudom régi kuplunggal csinálta-e.

Azt sem tudom, hogy kuplungcserénél szokták cserélni a kinyomó és nyelestengely csapágyat vagy azt külön kérni kell?


VW Polo 1.2 crtdi


2020. aug. 10. 21:32
 1/1 anonim ***** válasza:

A kuplungozásnál biztos hogy cserélnek kinyomó csapágyat.

A másikat azt csak akkor ha rossz.

2020. aug. 11. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!