Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy küzdjem le a vezetéstől...

Hogy küzdjem le a vezetéstől való félelmem?

Figyelt kérdés
3 éve van már jogsim, és nem érzem azt hogy rosszul vezetek, mégis ideges vagyok közben. Amikor tanultam, az oktatóm elég idegbeteg volt, azt éreztette velem, hogy egy nulla vagyok, folyamatosan ordibált. Szerencsére elsőre levizsgáztam. Utána viszont a szüleimtől éreztem azt hogy nem bíznak bennem, mikor én vezetek és állandóan beleszóltak, mit hogyan. A legnagyobb félelmem egyébként a lefulladás, mert mikor friss jogsis voltam, gyakran történt meg az új autó miatt. Azóta eltelt sok idő, nem nagyon fordul elő, mégis tartok tőle. Szeretném ezt leküzdeni, hiszen az autó elég praktikus tud lenni.

2020. aug. 12. 12:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyan dolog, hogy ez nem kifejezetten a vezetési tudásodondog múlni, mert itt fejben van a probléma. A vezetéshez kell egyfokú egészséges önbizalom és tökösség, még annak is aki mindig lassan és biztonságosan közlekedik. Ha félsz vezetés közben az a legrosszabb és a legveszélyesebb. Tehát itt elsősorban fejbe kéne helyrepakolni a dolgokat, akár szakemberrel, mert ha mások ennyire tudnak traumatizálni, befolyásolni téged, hogy évekig kihat valamilyen tevékenységre amit végzel, ott gond van.
2020. aug. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Fejben dől el minden.

Én még tanulok. Sok órát vettem, nekem sok kell, mert eleinte lassabban és nehezebben ment a dolgok berögzülése.

Ma már szinte minden gyerekjáték.

Az első vizsgámon túl közel mentem egy parkoló autóhoz. Az oktató fékezett. Most gyúrunk a 2.-ra, ami szeptember 8-án lesz. Nem bánom, hogy nem mentem át, mert így tudjuk mire kell még időt szánni.

5 órát vezettem a vizsga óta, de sokkal több már az önbizalmam, mint a vizsga előtt.

Van még mit gyakorolni, de idő is van még. Mostmár én is érzem, hogy meglesz.

A karantén alatti 2 hónap leállás után kezdve fejlődtem sokat.

És akkor mi van, ha lefulladsz? Semmi.

Apukám 40 éve vezet. Néha most is lefullad.

2020. aug. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%

Én is a lefulladástól félek, de nem annyira. Mármint nem befolyásol vezetés közben ez a félelem, csak mikor pl. lámpánál várakozok, akkor van a fejemben az, hogy lehet lefulladok. Pláne az tett be egyszer, mikor egy dombosabb úton a lámpánál ugye vártam a zöldre, és mikor indultam volna, lefulladtam... és ugye a kocsi elkezdett gurulni hátra. Annyira megijedtem, szerencsére időben észhez tértem. És még volt is mögöttem autó.. :D Ez az "élmény" egy darabig megmaradt bennem, de aztán túltettem magam rajta, mert nem igazán van értelme a hibáinkon rágódni. Meg én is, szeretek vezetni, néha lefulladok, de próbálok nem rágódni ilyeneken, mert akkor pont, hogy még többet fogok hibázni. :)


Amúgy igen, fejben dől el. Jól vezetsz, szóval az alapok megvannak, csak a gondolataiddal vannak a bajok. Erre kéne koncentrálni. Mármint arra, hogy jól vezetsz, hogy tudsz vezetni. Okoztál már balesetet? Nem? Akkor nem lehetsz béna. Illetve kivel szoktál autókázni? Mert sokat segíthet, ha pozitív emberek vannak melletted, akik nem szólnak folyton bele, mint a családod. Szóval talán segítene az, ha lenne melletted valaki, akivel felszabadultan beszélgethetsz, és el is felejtenéd a félelmedet. De amúgy ha nem megy, esetleg szakemberrel érdemes lehet beszélni.


Meg igen, felvetni magadban a kérdést, hogy mitől félsz egyáltalán? Ha lefulladsz, mi fog történni? Semmi. Egy picit feltartod azokat, akik mögötted vannak. Ennyi.

2020. aug. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, én is a lámpánál várakozva tartok tőle. Alapból az zavar, hogy mögöttem elkezdenek dudálni... Pedig mindenkivel megesik.
2020. aug. 13. 20:32
 5/5 anonim ***** válasza:
Tegnap parkolni akartam. Kinn volt az index, a tolatólámpa, mégis fudáltak rám a nem mai napon barnult sofőrök. Ilyen a közlekedés.
2020. aug. 14. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!