Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Mercedes es a BMW mellé nem...

A Mercedes es a BMW mellé nem illik az Audi elsőkerék-hajtása?

Figyelt kérdés
Csak szerintem jobban illene az Audikhoz alapból hátsókerék-hajtás mint a Mercedeshez és a BMWhez? Mert szinte mindenhol ezt a három márkát említik mint "három prémium", de az Audi e szempontból talán kicsit kilóg a sorból nem?

2020. aug. 12. 22:03
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
50%

#10: Pont ezért nem fejtettem ki ilyen hosszan mint te. Én is le lettem ugatva ezért sokszor már itt...


Jó hasonlat, nekem egyetem alatt mondta egy, azóta is a rallyból élő, évfolyamtársam, hogy ő, aki már akkor is versenyzett, egy Daewoo Matiz-ból sem tud sokkal többet kihozni a forgalomban, mint az autó képességeinek 50-60%-a. És itt nem az egyenesen gyorsan menni a lényeg.


Elengedtem


#9

2020. aug. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%
#8 Jó autó a vw de nem prémium, így az audi sem az. Az árára tesz rá hogy audi, nem a minőségére.
2020. aug. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%
Miért ne lehetne egy jól felszerelt VW egy prémium, mármint Audi. Kb. 6 Audim volt/van, ha ez nem prémium, akkor nekem nem is kell prémium. Minőségben, összerakottságban oda-vissza veri a BMW-t, de még a Mercit is szorongatja. Különösen a jelenlegi autóm, ami egy 2012-es Audi A6, minden téren tökéletes az autó.
2020. aug. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Az Audi meg a VW között van különbség. Csak a tulaj a VW az Audinál sok közös már nincs bennük.
2020. aug. 13. 20:17
 15/18 anonim ***** válasza:
25%
A difi ott van, hogy a VW a fő gyártó, amit ott használnak anyagokat azt viszik át minden márkára Audi-ra is, míg a Merci és a BMW esetében ez a két márka a fő márka, és ide fejlesztenek alapból, és ezeket kapja meg a többi márkatárs.
2020. aug. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
73%

Jahogy az Audi nem prémium... Csak mert osztozik bizonyos alkatrészeken az olcsóbb, konszernen belüli autókkal. Értem.


Tehát akkor nem prémium egy SQ8. Vagy egy Q7. 50 milliós középkategória. Értem. Meg az A8 se prémium. Világos.


Konkrétan Vályi Pista azt mondta a Q8-ra, hogy szerinte összevissza veri az X6-ot, meg a GLE Coupét. (Oké, fiatalabb is). De nem prémium. Oké.


Audi az nem prémium. Az egy átmatricázott Skoda. Annyira gyökerek vagytok, hogy az már fáj. Gondolom sírnál, ha alád pakolnának egy RS7-et. Zokogva utasítanád vissza, hogy neked nem kell, mert ugyan az műanyagbeszállító hozza a motortérburkolatát, mint a Skodába.


Gondolom itt az ugat, akinek életébe nem volt még normális Audija.

Fingotok nincs, hogy hogy működik az autóipar. Azt hiszitek a Rolls Royce-ba egy darab BMW alkatrész sincs? Hogy az ízig vérig annyira brit, hogy csak na. Az maga a prémium csúcsa. Biztos lehetsz benne, hogy ugyan azokból a beszállítókból dolgoznak a világ összes tájáról, mint a BMW-be. Akkor mi az anyámról beszéltek? Mibe jobb ez a szitu, mint az Audis?


Érdekes, az Audi nem prémium. A BMW az az mi? A Rolls Royce, ami a BMW fölé van pozícionálva jócskán, azzal senkinek nincs baja. Pl. ugyan az 12 forintos zongoralakk középkonzol van egy 120 milliós (!!!) Rolls Royce-ban, mint a 8 milliós 1-es BMW-ben, vagy egy 2 milliós használt Opelban. Az senkit nem zavar érdekes. Azt senki nem ugatja. A BMW az isten. Meg a Merci.

Konkrétan Tier 1-es autóipari beszállítónál dolgozom, és nem mint sori dolgozó. Itt szerelünk össze (nem mondom meg mit) a sima S osztályba is, meg 5 méterrel arrébb a Maybachba is ugyan azt. Aztán nyugodt lehetsz benne, hogy a méreteken kívül semmi különbség nincs a Maybachba szánt és a sima S-be szánt alkatrészek között. Ugyan az az anyag, ugyan azok a beszállítók hozzák, egymástól 5 méterre rakjuk össze... Akkor mi a tökömről beszéltek, hogy bezzeg a Merci, meg bezzeg az Audi... Hagyjátok már... Ugyan úgy osztoznak az alkatrészeken ott is...


De ha az Audi osztozik "olcsóbb" konszerntársain néhány alkatrészen, az űbergáz. Értem.


Az itt a baj, hogy fingotok nincs hogy hogy működik az autóipar, hogyan működik a beszállítói lánc. Halvány fogalmatok sincs az egészről, csak beszéltek a levegőbe. Fogalmatok sincs, melyik márka mivel osztozik akár márkán belül, akár márkán kívül.


Mindezt úgy magyarázom nektek, hogy mégcsak nem is Audim van... Tehát elfogultnak se mondhattok. Csak nem bírom ezt a sok baromságot amit itt összehordtok.

2020. aug. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%

15

Ez igaz, de alapból a VW annyira jó már, hogy panasz nem lehet rá. És az Audikba azért nem ugyanaz az anyag kerül, sokszor sokkal jobb. Illetve Audi A6-tól felfelé már nem a VW-től jönnek az alapok.

2020. aug. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
A gyökér te vagy ha a szövegértés se megy.
2020. aug. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!