Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autókat földút tényleg tönkret...

Autókat földút tényleg tönkreteszi?

Figyelt kérdés

Egy barátommal mentünk volna egy kirándulóhelyre, de visszafordultunk mert kiderült 4 km-t földúton kell menni.


Ez egy kifejezetten jó minőségű, száraz, lapos, lyukak és keréknyomoktól mentes út volt, de barátom mégsem ment rá.


Nekem nincs autóm így nem értek hozzá, de tényleg nagyon veszélyes rámenni egy ilyen útra? Mehettünk volna 20-al is tőlem. Vagy biztosító sem fizet ha valami történik ilyen úton?



2020. aug. 14. 13:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván a felfüggesztés jobban ki van téve amikor egy földesúton mész, de ilyen pár kilométeres szakaszokon semmi különbség nem lesz.

Ennyit nyugodtan lehet menni rajta akár havi szinten is anélkül, hogy előbb kellene bármit cserélni.

2020. aug. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lett volna. Gondolj bele; 50-el áthajtasz egy úthibán, kátyun, stb. sokkal nagyobb ütést kap a futómű, mint jó minőségű földúton, 20-al haladva.
2020. aug. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

# 1


Köszi szépen. És a gumiknak veszélyesebb defekt szempontjából?

2020. aug. 14. 13:22
 4/9 anonim ***** válasza:

Évekig jártam napi pár km-t földúton, akkoriban egyszer lett defektem, amióta elköltöztünk 2x. (kb ugyan annyi idő alatt)

Persze ésszel kell menni, nem 120 km/h-val, meg poros lesz a kocsi, de az szerintem még nem tragédia.

2020. aug. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lett volna, de idegesítő rossz úton menni. Ha nagyon rossz az út, leérhet az autó alja, de a legtöbben egyszerűen csak nem szeretnek kilométereket ilyen rossz úton menni.
2020. aug. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én mentem már olyan úton, amihez képest egy földút a német autópálya. Például amikor erdőben traktorok által használt útra keveredtem. Ha a nyomvályúban mentem, akkor húzta végig a kocsi az alját a földön, úgyhogy inkább az egyik oldali kerekeket középre raktam, de úgy meg a kocsi oldalát karcolták végig az ágak. Na ez után már én se szívesen megyek ismeretlen utakra, legutóbb 5 km lett volna a célig kavicsos úton, de inkább kerültem 25 km-t. De kátyúk nélküli úton nem lesz baja a kocsinak, ha sütögetni megyünk az erdőbe, vagy kilátóhoz, akkor megyünk lassan ilyen utakon, de ahol van lehetőség aszfalton menni, ott azt választom.
2020. aug. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azért tegyük hozzá, hogy egy autót csak anyósülésről látó, vezetni nem tudó kivülálló véleményét ismerjük csak.

Lehet, hogy a sofőr egész másképp írná le az adott utat.

2020. aug. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

# 7


Nézd ez az út, ismerem végig így néz ki, én bicajjal járok rajta. Autósként mi a véleményed, járható volna?


[link]

2020. aug. 14. 18:19
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jó.

Amiket én ismerek ott simán 30 centis gödrök vannak. Úgy kell agyalni rajta, hogy melyik részén menjek, hogy ne koppanjon a kocsi.

Én is inkább kerülök ha nem muszáj rossz úton menni.

2020. aug. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!