Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Utastér ledesítés? (Többi lent)

Utastér ledesítés? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Az autómban a műszerfal félig világít illetve az utastérben 1-2 lámpa sem világít. Szeretném őket LED-es izzókkal felszerelni de hallottam olyat, hogy hamarabb tönkre fognak menni mert nem bírják a feszültség ingadozás. Akkumlátorra lehet valami eszközt rakni ami ezt a problémát orvosolná. Mi lenne ez az eszköz?

2020. aug. 15. 20:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
Szervizmérnök úr felhasználó kiváncsi vagyok mikor oktat ki Téged is, hogy nincs 'LEDES izzó' mert az nem izzó ha LED-es, hanem égő :) Amúgy sajnos nem tudom a választ, azt hallottam ismerősöktől, hogy olcsó kinai LED-es világítótesteket rakott be a simák helyett pl SOFITA, stb és kiégtek, nem bírták a feszültségingadozást vagy mi, illetve a modernebb autókban a motorvezérlő elektronika néha hibajelzést ad ha LED-est raksz a sima világítás helyére.
2020. aug. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

2005-ös Astrám műszerfalának az összes világítása gyárilag full led. 15 év alatt egyikkel se volt még semmi gond. Ez azért elég jó arány.

Az utastérben már hagyományos izzók voltak, de jó 8 éve kicseréltem őket ledre. Sokkal jobb, erősebb fényük van, nem csak az a félhomály. De az olcsó filléres kínai ledekkel én már szívtam meg. Na meg a fényük sem tetszett. Mind nagyon hidegfehér, kékesfehér fényűek voltak. Egy-két év elteltével elkezdtek villogni, vibrálni és amúgy is olyan gagyi hatást keltette. Ezért ezeket száműztem és a pénzt nem sajnálva Osram "premium" szériás ledeket vásároltam. Igaz hogy drága, de nagyon tudom ajánlani. Nagyon jó fényük van. Igaz hogy nem ad stadionvilágítást az autóban, de nem is kell. Pont elég ez a fényerő. A színvisszaadás is nagyon jó. A másik 2018-as autómba is már rögtön ezeket vettem. A beltérben nálam egyik autóban sincs az izzókra canbusz-figyelés. Kívül már igen, de oda nem tennék ledet.

Nálam nincs külön semmi okosság az akkun.

2020. aug. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint az OSRAM tényleg jókat gyárt... Én LED-es világítótesteknél vagyok úgy vele (E14, E27 foglalatosok), hogy TUNGSRAm, OSRAM vagy PHILIPS. A többi nem jött be. Mondjuk az OSRAM NIGHTBREAKER halogén izzó tompitottba hamarabb kiégett, mint a sima, de ezek az emelt fényerejű halogének tesztek szerint is hamarabb kiégnek. Szóval akkor OSRAM valószinűleg a kulcs az ólcsó kinaiakkal szemben.
2020. aug. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
milyen kocsiról van egyáltalán szó, kérdező? Akkor konkrét izzókat is tudnánk ajánlani.
2020. aug. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 2015-ös gépemben van minden LEDesítve, gyárilag, de ezek olcsó extraként vannak benne izzók helyett (pl csomagtérbe LED világítás extraként 5e forint szalonból, de alapból izzós).

Szóval ebből kiindulva meg lehet csinálni, csak a LED-nek bírnia kell, mert gyakori a feszültség-ingadozás.

Van olyan LED, ami 12-24v között mindent bír, érdemes ilyet bele.

2020. aug. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

a kocsikba árult bármilyen LED ma már bírja a 12V-ot, ami töltéskor 14,4, de akár 15 Volt is lehet. Az én öreg autómba vettem LED refit, ami egy éve hibátlan(maláj gyártmány, de japán a csomagolás)


Ma már a kínaiak is jót gyártanak, a töltőfeszültségre méretezve.

2020. aug. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem értek hozzá ezért is tettem fel a kérdést. 2001 Opel Vectra az alany. Nem a fényszórókat akarom kicserélni csak az utastérben. Gyári égők sem voltak valami nagy dolgok ezért gondolkodtam a led ÉGŐN (1.) el.
2020. aug. 15. 23:20
 8/12 anonim ***** válasza:
Fényszórót ne is akard, amellett hogy vakítja a szembe jövőt, nem egy esetben ezmiatt gyulladt ki a kocsi.
2020. aug. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a kigyulladás. Kívülre nem lehet LED-et rakni csak ha gyárilag azzal szerelték. Forgalmit elveszi miatta a rendőr.


Azért belülre is vigyáznék a ledekkel. Pont az osramnál olvastam, hogy gyengébb fényt adott mint a gyári izzóval.

2020. aug. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#2-es vagyok. Ha egy bizonyos oldalon olvastad, azt a véleményt én írtam annak idején. De az az Osramnak csak a szofita ledjére vonatkozik. Az tényleg nagyon halvány. Talán gyengébb mint a 10W-os hagyományos izzó. De a T10-es (w5w) az nagyon is jó.

Az újabb autómba csak T10-es való beltérbe, a réginél is a többség T10-es volt. Elöl középen volt még egy C10W-s szofita. Azt az egyet kénytelen voltam mással kiváltani.

2020. aug. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!