Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek 10 éven belül...

Szerintetek 10 éven belül itthon is sokan car shareinget használnak majd?

Figyelt kérdés
Vagyis egyre kevesebben vesznek saját autót és inkább csak időszakosan vesznek igénybe ilyen car shareing szolgáltatást?

2020. aug. 17. 07:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2020. aug. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 D. Brasco ***** válasza:
100%
Biztosan kizárt!
2020. aug. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Kizárt, még ha olyan anyagi helyzetbe kerülnék se, inkább veszek 30-50K-ért valami lepukkant szétrohadt talicskát!


Ha meg már arra se telik marad a kötél.

2020. aug. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Az kemény :D. Köszi.

Azért gondoltam, mert ugye más autóját nem kell vizsgáztatni, szervizelni, gumizni etc..

Gondoltam hogy hogy valaki már saját tulajdon helyett inkább "bèrlenè". Mert ugye egy saját auto év 80% ban áll... És csak viszi a pénzt.

De akkor nem nagyon alternatíva még.

2020. aug. 17. 09:03
 5/21 anonim ***** válasza:
61%

Ha heti 1x 2x használod 1-2 órát már jobb a saját.


Nem az átlag pénztárcára vannak ezek szabva inkább a turistáknak. Vagy annak akinek évi max 2x kell, bár az olyan ne vezessen mert veszélyes ha kijön valaki a gyakorlatból!

2020. aug. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Én 2,5 évig carsharingeztem, először csak havi 3-4 alkalommal, de az elmúlt 6-8 hónapban azt vettem észre, hogy már heti 2-3 alkalommal használom. Volt olyan hónap, hogy 70ezret költöttem el Limo/GreenGo-ra. 1 hónapja mondtam, hogy elég, oké, hogy nagyon sok előnye van, de ilyen gyakori használatnál már vannak dolgok amik hiányoznak.


- hiányzott, hogy "belakjam", ne kelljen állandóan ki-be hurcolkodni belőle (gyerekülés, gps tartó stb)


- hiányzott, hogy mindig legyen kéznél egy autó, ami a ház előtt vár, és csak be kell szállni és menni


Szóval vettem egy autót magamnak, de a regisztrációm megmaradt, és nagy ritkán fogom használni is, ha úgy hozza a helyzet.

2020. aug. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

A car sharing csak még egy lépés a totális rabszolgaság felé.

Az az irány, hogy mindent csak bérelsz, nincs semmi tulajdonod, olyan szinten tesz kiszolgáltatottá, hogy gyakorlatilag 1 hét alatt válhatsz hajléktalanná.

Vannak helyzetek amikor a car sharing indokolt, de elég ritka. Mondjuk amikor hirtelen kéne kocsi, nem lesz szabad. Jártam így párszor. Szerencsére van sajátom csak a villanyautós élményért használtam párszor. Meg pl. ivós eseményre menni, haza meg bkv :)

A saját kocsit a korlátozott rendelkezésre állás miatt nem váltja ki.

2020. aug. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Nekem egyszerűen túl drága a carsharing.

Én heti kb. 4szer használom az autót. Ha a lakásomtól 15 méteren belül lenne bérelhető autó ami óránként max. 600 Ft-ba kerül, akkor azt használnék, de így nem.

Arról nem is beszélve járvány idején még a tömegközlekedés is jobb, mert ott nem kell megfogni semmit sem, ellentétben a bérelt autóval ahol a kormányt és sebvàltót muszáj megfogni.

2020. aug. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Ehhez szerintem valami drasztikus változásnak kellene történnie.

Vagy az, hogy sokkal jobb lefedettség és kedvezőbb ára legyen az ilyen szolgáltatásoknak vagy az, hogy az állam/önkormányzat valamilyen módon korlátozza a magánautó használatot.

2020. aug. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Max úgy tudnám elképzelni, hogy például megyünk Pestre nézelődni és nem viszem fel a saját kocsit hanem arra a pár helyre ahova megyünk oda megyünk ilyen mol limo/greengo-val.
2020. aug. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!