Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mióta létezik már a automata...

Mióta létezik már a automata váltó? Sokkal menőbb egy automata váltós kocsi mint egy sima?

Figyelt kérdés

Mióta léteznek automata váltós kocsik?


Már a Mad Max című film első részében is automata váltós kocsi volt pedig az 1978-79-ben forgaták.



2020. aug. 17. 15:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
1939-ben jelent meg tömegtermelésben, ez a General Motors Hydra-Matic rendszere volt. Hogy mennyire menő, azt mindenki maga dönti el. Amerikában szinte kizárólag automata kocsik vannak, Európában a kézi váltós autók vannak többségben.
2020. aug. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából a kéziváltóval egyidős csak autókban később jelent meg.
2020. aug. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Már a T-Modellben is bolygóműves váltó volt, az automata változat elterjedése pedig a hidrodinamikus nyomatékkapcsoló elterjedésével együtt az 1930-as, 1940-es évekre tehető.
2020. aug. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Kis túlzással lassan egy évszázada velünk vannak az automata váltók, persze azóta nyilván összehasonlíthatatlanul hatékonyabbak lettek.

Egyébként ez tapasztalataim szerint sokakat meglep itthon, amit én annak tulajdonítok, hogy a szocializmus alatt nagyon ótvar, nagyon fejletlen, filléres kacatokhoz szokott a magyar autó gyanánt, amik pedig lényegében kivétel nélkül a létező legegyszerűbb, legolcsóbb konstrukciójú manuális váltóval készültek, így az automata váltó csak a rendszerváltás után kezdett el igazán bekúszni (de Európában még így is a manuális váltó a domináns).

Hogy melyik a menőbb, az szerintem is ízlés kérdése, de én a kormányon lévő váltókaros automata váltót tartom a legmenőbbnek (mint a forma 1-ben), utána gated manuális, utána hagyományos manuális, végül a sima fokozatnélküli automata (kivéve elektromos autók, az részemről kívül esik ezen a rendszeren).

2020. aug. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

azt kevesen említik, hogy egy Makói mérnök találmánya az a bizonyos bolygóműves váltó...

A legenda szerint Fordnál jelentkezett a jobb élet reményében kivándorolt magyar mérnök. Ford elutasította a jelentkezését, mert nem tudott angolul...ekkor megmutatott neki egy rajzot, amin a bolygóműves váltó volt. Ford meglátta a nagy találmányt, felvette a Galamb nevő magyart...mint előttem írták, már a T modellekben is ezt kezdték szerelni..sikere szenzációs volt


Aztán kifejlesztették a híressé vált háromsebességes olajos váltót, ami évtizedekig tette a dolgát.(sőt még manapság is milliószámra fut ilyen autó a világban.)


Automata mindörökké!

Ámen!

2020. aug. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%
Nem menő !!, csak kényelmesebb.
2020. aug. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

Számomra eléggé anakronisztikus, hogy mennyire bonyolultak és komplexek a mai autók, többszáz szenzor alapján számítógép vezérli a motort meg hasonlók és emellett az ember rugdossa a kuplungot és tologatja a fogaskerekeket egy bottal. Az utókor is valószínűleg jót fog derülni ezen, főleg úgy, hogy 80+ éve létezik az automata váltó.

Az USA-ban már kb. a 60-as évektől az automata váltó volt az általános, így a mad max-ben nem csoda, hogy ilyenek voltak.


Azon meg hogy mi a menő sok értelme nincs agyalni. Olyan véleménnyel már többször találkoztam, hogy az automata ciki és biztos nem tud vezetni, aki automatát vezet. Biztos létezik ennek az ellenkezője is, bár még nem találkoztam vele.

2020. aug. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer úgy olvastam, hogy kb egy idős a kézi váltóval a feltalálása. Csak nálunk nem volt elterjedve inkább Amerikában, nálunk csak mostanában kezdik el azzal venni az embereke a kocsikat.
2020. aug. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
97%
#7: azért mire eljutottunk odáig, hogy egy automata váltó mind fokozatszámban, mind hatásfokban, mind az őt vezérlő mechatronika fejlettségében lenyomjon egy ügyes sofőrt manuális váltóval, kellett is 80 év hozzá. Ma már én is úgy gondolom, hogy néhány kivételtől eltekintve semmiben nem jobb a manuális, de Amerikában pusztán a felhasználók lustasága és megkívánt kényelemfaktora miatt volt egyeduralkodó az automata. Ettől még nem lesz Európa hülye, hogy nem preferálták az automatát, amíg az némi kényelemért cserébe garantáltan nagyobb fogyasztást, és rosszabb menetdinamikát kínált.
2020. aug. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Menőséget meg nem mérnek vele, pláne hétköznapi forgalomban. Max egy profi versenyző, aki nagyon ügyesen, és jól tud váltani manuális váltóval, az " menő ", bár arra sem ez a jó szó.
2020. aug. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!