Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Létezik bolond biztos automata...

Létezik bolond biztos automata váltó?

Figyelt kérdés
Mi a helyzet a gomb nélkülivel?

2017. okt. 3. 11:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Akinek még az autómata is gondot okoz az tegyen egy szivességet a többi autósnak aki épségben haza szeretne érni, hogy ne vezessen.
2017. okt. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%

Miért nincs igaza?

Egy automata váltó kb annyi,mint képben lenni azzal,hogy cigarettázni nem lehet cigaretta nélkül...

Mi a kérdés ,egyáltalán?

2017. okt. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 D. Brasco ***** válasza:
100%
Akkor én ide írom hogy létezik.....bár fogalmam sincs mire gondolt a költő...de talan így helyreáll a világ rendje....
2017. okt. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 crudy ***** válasza:
66%
Sajnos tenyleg nehez ertelmezni a kerdest. Mit ertesz bolond biztoson? Mi van a gomd nelkulivel? Hat mi? Nincs rajta gomb. De mire vagy kivancsi?
2017. okt. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

Én pár napja vezettem életemben először automata autót...

Bár nem éppen lehet "autónak" becézni egy 5.2 literes V8-as Grand Cherokee-t, de ez most nem számít :D


ami furcsa volt nagyon, hogy 1 lábbal kell dolgozni de ami talán még furább volt, hogy ha nem nyomok féket akkor elindul az autó...

jó ideje van már jogsim és sokat is vezettem de én totál abban a hitben voltam, hogy csak akkor indul el az automata ha gázt adunk :) :)


válaszolva a kérdésedre nem tudom elképzelni, hogy egy automata autóhoz milyen "tudás" kellene...

mert gyakorlatilag a fa...m ki tudnám verni vezetés közben annyira "kényelmes"

(bár nekem sosem kéne automata, de feelinges volt egy ilyen amcsi izomautót vezetni.... sok kis fűnyírómotorú TDI autót szénné alázza)

2017. okt. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%

Nem létezik!!!

Ha nem figyelsz, akkor az automatát is simán rakhatod hátramenetbe, amikor egyébként előre szeretnél menni, vagy fordítva. Stb. Vagy nem rakod p-ben, nem húzod be a kéziféket és elgurul az autó.

És persze, akkor még vezetni is kell a forgalomban, figyelni másokra, stb.

Nem, az automata váltós autótól nem fogsz jobban vezetni!

2017. okt. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
50%

Mi a kérdés? Mit értesz bolondbiztoson? Ha valaki vezet, jobb, ha kerüli az ilyen megfogalmazást, mert aggodalmat vált ki a többiekből.

Automata váltós autót vezetni a legegyszerűbb dolog. Én vezettem már olyat is, amit ha lefékeztem állóra D állásban, akkor még P-be sem kellett tenni, állva maradt akkor is, ha felengedtem a féket. És csak akkor indult el, ha megnyomtam a gázt. Sőt, piros lámpához érve fékezni sem kellett, megállt magától, aztán amikor elindult a sor, ment tovább, bármelyik pedál érintése nélkül. Ez elég bolondbiztosnak tűnik, ám távolról sem az. Az ilyen rendszerek elaltathatják az éberséget, és ha mégsem működne valami megfelelően, jöhet a csattanás.

2017. okt. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%

Létezik hülyebiztos automata váltó. A bolondbiztos az más kategória.


már vagy húsz éve az elektronika védi a váltót a véletlen átváltás borzalmaitól.


A nagyonrégi aut volvóm még kormányváltós volt, ott kisebb volt a véletlen-váltásra a veszély. Aztán volt egy omegám, na abban az új vevő még a lakásomtól hazafelé az autópályán kéziváltós rutinból 130-nál visszakapcsolta..azt már nem bírta.


a mai japán autók váltói nem hajtanak végre olyan műveletet, ami károsodást okozna.

ezt a gyár pontosan beállítja, reteszeli, stb...


a mostani fostalicskám is "hülyebiztos"

2017. okt. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak nem DSG volt az amelyik fékezve tartja az autót D-ben? De rohadtul utáltam azokat a váltókat, pont az a lényege egy automatának, hogy kúszik...

Akárki akármit mond, a bolygóművesnél jobbat még nem sikerült kitalálnia egyik gyártónak se. Ezekből is a régi reteszelés nélküliek voltak a jók... Nem hülyék az amcsik, mikor ezekre álltak át 100%-ban.

2017. okt. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mindegyik automata bolondbiztos, de mi a kérdés?

Ha nyomod a féket visszavált és megáll, ha nyomod a gázt elindul és felvált.....

2017. okt. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!