Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen felszerelések kellenek...

Milyen felszerelések kellenek egy autóhoz?

Figyelt kérdés

Olyanokra gondolok mint pl: elsősegély doboz, elakadásjelző háromszög, izzókészlet, láthatósági mellény, pótkerék, vontatókötél, s miegymás.


Kell ugye akkumulátort töltő még, ami nélkülözhetetlen.


Van még ami eléggé fontos, de nincs itt a felsorolásban?


2020. aug. 18. 17:52
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Bikakábel, pumpa, tűzoltó készülék.
2020. aug. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Emelő, kerékkulcs, biztosíték készlet, az én autómban még pluszban van mindig 2 liter ioncserélt víz, 1 liter fagyálló, 2 liter ablakmosó folyadék és 1 liter olaj is a csomagtartóban. Sose lehet tudni.
2020. aug. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Zseblámpa! :)

Pótkerék helyett nekem defekt-javító szett van. Előnye, hogy nincs ott állandóan az a pöttömnyi extra súly, illetve könnyebb is használni (ezt kb. rátukmálod a szelepre és megnyomod rajta a gombot), de mondjuk egy széltében fullra széthasadt gumival nem mit kezdeni -> tréler.

A ketteshez hasonlóan hátul én is tartok 1 liter ioncserélt vizet, illetve 1 kis kanna olajat abból, ami bele van töltve. Fagyálló nálam nincs.

Izzókészlet nálam nincs, a LED projektorok mellé nem sok hasznát venném, ha az kiég, akkor az kiégett. :D

Vontatókötél nincs, ingyen tréler van a biztosításomhoz.

2020. aug. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az hogy mi kell neked azt te fogod eldönteni.

Az akkutöltőt nem hordja senki magával, az otthon a garázsban jó ha van.

Egy pár darab szerszámot hordok, bika kábel, tűzoltó készülék, víz is van.

Nekem az egyterűmben minden van, Waeco kompresszoros hűtő, kis kemping gáz, kv főző is. Bármikor tudok hideg űditőt van vizet inni és kávét is olyat főzök amilyen nekem kell és nem 500 ft-ért iszok. Van még tartalék cipő, pót ruha , ez is kellhet esetleg.

Szóval bármi kell , nálam van.

2020. aug. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"Az akkutöltőt nem hordja senki magával, az otthon a garázsban jó ha van."


Igen, ilyenekre is kíváncsi lennék, ami nincs feltétlen az autóban, inkább a garázsban tartjuk, és időnként használjuk "valamire" az autóval kapcsolatban.

2020. aug. 18. 20:42
 6/7 anonim ***** válasza:
Még eszembe jutott a hólánc és a hólapát. Városban nem fontos, de ha egy eldugott vidéki faluban élsz, akkor ajánlott. Lehet, hogy csak 20 évben egyszer kell, de jó ha van. Nekem már többször is volt rá szükségem. Pl. reggel elkezdett havazni, délben már 60-70 centis hófúvások voltak, és menni kellett a gyerekekért 5 km-re az iskolába.
2020. aug. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hivatalosan nincs már olyan mint régen, hogy kötelező. Ha nincs nem büntet a rendőr, de ha kellene használni és nincs akkor igen.

Ami mindenképp ajánlott:

-Elsősegély felszerelés (lejárata van ha nagyon öreg akkor csere)

-Elakadás jelző háromszög

-Láthatósági mellényből több darab


Innentől viszont attól függ mennyi hely van és mire használod. Más egy melós autó és egy hobbi autó.

-Régebbi autóknál égőkészlet- szintén nem büntet a rendőr ha nincs, de ha kiég egy izzó azért már büntethet. Ennek a cseréjét nem hátrány ha előtte megnézed, legalább egy leírás vagy videó szintjén. Néhány autóban elég trükkös és jobb nem félreállva kilogikázni.

-Hólánc: Télen ha bizonytalan helyre mész akkor jól jöhet. Külföldön adott esetben kötelező is. Nekem a mostani autómhoz nincs, viszont lehet kapni erre való spray-t azt ha az időjárás megkívánja hordok magamnál. (szintén érdemes gyakorolni a felszerelést)

-Jégoldó / kaparó: Télen szintén hasznos ha nem garázsban van az autó.

-Törlőrongy: sok esetben hasznos

-Szerszám készlet: nálam tartozék, nem kell túlgondolni, nem akarsz motort cserélni az út szélén, de a legalapvetőbb problémáknál jól jön

-"Indítókábel": Ha megbízol az akkudban akkor nem szükséges, de volt már amikor kimentett, vagy másnak sikerült segíteni vele. Főleg amikor olyan helyre mész ahol nincs ismerős.

-Biztosítós kárbejelentő nyomtatvány: Van app de szerintem szerencsés ha van nálad. Más hibájából is történhet baleset és ezen legalább ne kelljen izgulni

-Némi írószer és cetli: Minimális hely igény a kesztűtartóban cseréve ha kell akkor nagyon hasznos

-Bicska / öngyújtó: Szoktunk kirándulni és hasznos

-Önvédelmi eszköz: Nem promózom, de ha rossz környéken laksz akkor úgyis gondolsz rá

-Zsepi / kéztörlő / wc papír: Nem kell részletezni.


Melós autóban szokott még lenni:

-Vontatókötél

-Poroltó

-Munkás kesztyű


Szerintem minden igény függő. Annak sem látom értelmét, hogy mindig minden cucc az autóban foglalja a helyet. Inkább annyit tanácsolok, hogy néhány alap dolgot nézz meg előre. Például ha van pótkereked akkor mindig legyen benne a kellő nyomás, és ha kapsz egy defektet akkor tudd az út szélén cserélni. Nézd meg a gyári emelő működését, az emelési pontokat. Keress videókat ahol hasznos infók lehetnek. Nézd meg az izzó cserét a típusnál. A "bikázás" folyamatát. Legyél tisztában az autód működésével.

Volt olyan, hogy egy fiatal srácnak segítettem az út szélén kereket cserélni. Szegénynek gőze sem volt, hogy mit/hova/hogyan. Aztán amikor felkerült a menkókerék alig volt benne nyomás. Szerencséjére amelyik autóval voltunk abban volt mini kompresszor. De ha nem állok meg segíteni akkor bizony egyedül nem boldogult volna.

2020. aug. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!