Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Furgonosok segítségét, tanácsa...

Furgonosok segítségét, tanácsait szeretném kérni (nemzetközisek! ). Milyen extra okmányok kellenek? Mit javasoltok "starter pakknak" egy kezdőnek (nem kezdő sofőr, csak kezdő nemzetközi furgonos) nemzetközibe?

Figyelt kérdés

Olvastam mindenfélét, hogy kell-e GKI, vagy nem azzal nem vagyok tisztában (akinél dolgoznék nem mondta, csak valami árurögzítési oktatást mondott, amikor már felvettek, és kezdenék). Hivatásos B jogsim van (102-es kóddal) meg megvan a PÁV II is, a munkáltatónak ezek voltak csak az igényei. Másra van szükség? (kitartás és türelem nyilván, de azon kívül)

Valamint, hogy milyen "felszereléssel" vágjak neki? Főként kaja terén, hogy ne menjen rá az egész fizu (benzinkutas kaja), de ne is pusztuljon meg az autóban ha meleg van, és esetleg 2-3 hétre kint ragadok.

Az egyéb dolgok kb összeálltak a fejemben. Legalább 2-3 féle térkép, navi, valami vízforraló, esetleg hűtőláda, egy hálózsák, váltás ruhák, tisztálkodó szer, nyilván szem előtt tartva, hogy nem egy kamion fülkéjéről beszélünk. Hálófülke féleség (nem a "kutyaól" féle) és állófűtés van az autóban.

Esetleg akinek már van ilyenben tapasztalata, ossza meg, illetve azt is, hogy hol a legkönnyebb beszerezni a "túlélő" felszerelést (pl kamionos boltban?)

Köszönöm előre is!



2016. aug. 16. 11:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak tő mondatban! Az élet megtanít. Bővebben,kicsi kocsi sok mindent nem tudsz be pakolni. nme kamion! Konzervek, száraz kaja, és ruhaváltással már sok (kk). Vedd figyelembe hétvégén is vezetsz! Tilalom nem vonatkozik 7,5 t alattira...
2016. aug. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

azt tudom, nem is azzal van baj. Inkább hasznos tanácsokat szeretnék tapasztalt furgonosoktól. Pakolásban nagy művész vagyok (hehe, tudom, gondolom én) szóval attól nem félek, hogy amit akarok ne tudjam bezsúfolni, inkább ötleteket, tanácsokat várnék. Leginkább kaja terén, mert arról ötletem nincs, hogy melyik a jobb/praktikusabb megoldás.

Illetve ez az okmány kérdés. Remélem jól tudom, hogy elég a hivatásos 102-es + PÁV II.

2016. aug. 16. 12:16
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezt pont úgy gondold végig hogy te neked mi az ami nélkül nem tudsz meglenni. Enni , inni valóval ugyan úgy. Te neked kell tudni hogy 2-3 hétig mivel tudsz ellenni. Térkép az nem kell ha van jó gps-ed. Amúgy is 2-3 térkép semmire se jó. Ha neked kell kávé főző , viszel. Ha hűtő kell , viszel. Tisztálkodó felszerelés, váltó ruha . Ezt mind neked kell tudnod. Ha konzerven kibirod akkor jó az is. De ha nem akkor egy legalább 2 kg-os turista gázpalack,(vizforraló nem jó), edények, só, bors, cukor. De kaját ugyan úgy tudsz venni mint itthon, csak majd azt is meg kell tudnod hol vannak ezek a boltok. Nem is drágább mint itthon. Lidl, Penny, stb. De az több idő mire kitapasztalod hogy neked mi az ami nélkülözhetetlen. Nekem például elengedhetetlen a lapkás szúnyogirtó. Hűtőláda az nem jó semmire se. Csak az áramot fogyasztja , de alig hűt valamit. Kompresszoros hűtő az kell. Ez igaz hogy jóval drágább de hosszútávon megfizethetetlen. Szóval aprólékosan végig kell menni mindenen.
2016. aug. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
na igen. Ezt valahogy gondoltam, hogy a tapasztalat nagy tanár, szóval számítok rá, hogy az első úton fog jönni a "vazze, ez nincs, na nem baj....vazze emez sincs..., na de ez meg mi a ló**sznak van itt??" effektus. Nyilván kell nézni, hogy mit, hol, de a legjobb, ha ami csak lehet az ott van. Kompresszoros hűtő, hát igen. Azt is mérlegelni kell, hogy mi fér be. Meg a súly. Furgonról beszélünk, tehát lehet leharapja a főnök a fejemet, ha 100 kilóval kevesebbet rakhatnak fel, mert a személyes dolgaimmal együtt már túlsúlyos a gép (illetve sz*rik rá, én meg tartom a hátam, ha megfognak)
2016. aug. 16. 12:36
 5/5 A kérdező kommentje:
A külön engedélyekről esetleg tudsz valamit? ugye 3,5t-ról beszélünk. Neten lehet olvasgatni sok baromságot, a jogszabályt meg hámozza ki földi halandó. Tapasztalatból csak könnyebb.
2016. aug. 16. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!