Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy Aprilia RS 50 -hez milyen...

Egy Aprilia RS 50 -hez milyen ruhák kellenek?

Figyelt kérdés

Pontosan milyen ruhafajták kellenek (Pl.: sisak)

Ezekről tudnátok linket adni?

És komplette mennyibe kerülne?

Ehhez a motorhoz kellene: [link]



2012. jún. 15. 22:55
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
41%

bukó sisak, póló + rövid nadrág

50-es motorhoz nem igazán szoktak védő ruhát venni, szerintem nem is szükséges.

2012. jún. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

*Ilyen motorhoz kellene*

Itt a színezésre gondolok!

2012. jún. 15. 22:59
 3/24 anonim ***** válasza:
56%

A KRESZ csak E minősítésű motorkerékpáros bukósisakot ír elő. Ilyet akár már 10.000 Ft alatt is vehetsz, a felső határ meg a csillagos égbolt.

Viszont attól, hogy van rajtad egy szem sisak, még rettenetesen össze tudod törni magadat. Kell valami kellően erős, nem műszálas kabát és nadrág, valamint zárt cipő és kesztyű. A kabát, a nadrág és a cipő nem kell, hogy feltétlenül motoros viselet legyen, de kesztyűből érdemes olyat venni, amit motorozáshoz terveztek. Egy "mezei" kabáttal és nadrággal, valamit cipővel még csak-csak elvan az ember (bár a váltókar egyes cipők fejét ki tudja kezdeni), de ha a kesztyűje nem jó, ráncolódik a tenyere, beleizzad a keze, bizonytalan a kormány fogása, az meg az álmoskönyv szerint nem jelent jót.

Na de egy ilyen öltözetben a gimi legjobb bukszái nem látják ám, hogy te mennyire nagy motoros vagy. Igaz, nem viheted el őket egy körre, tehát ha látnák, azzal sem lennél előrébb. De ha fontos a látvány és a célszerűség, lehet venni motorosruhát: ebben nem annyira kényelmetlen gubbasztani a motorkán, kis szerencsével minden ott feszül és enged, ahol kell neki, jól szellőzik és még protektorok is vannak benne, esésnél meg nem foszlik le rólad azonnal. A kétrészes ruha kabátjával lehet menőzni az osztályban (lazán feldobod a fogasra, hogy jól lássa ám mindenki), viszont deréktájon van, hogy befúj a szél. Az egyrészesnél nem, viszont abból kibújni rettenetes küzdelem.

Akármilyen felsőruházatot választasz, célszerű protektorokat venni alá. A ruhákban is szokott lenni, de abban nem szabad vakon megbízni. A ruhába varrt protektor elcsúszhat, nem biztos, hogy jó helyen találkozik az aszfalttal (hacsak nem egyedi méretre varratott ruhád van), míg az, amit a kezedre-lábadra-derekadra szíjazol, biztos, hogy esésnél is ott marad, ahol lennie kell. Tudom, ezzel nem lehet olyan nagyon gyorsan menni meg te jól motorozol, de ez a hit el fog múlni, miután először jó alaposan feltörlöd az aszfaltot, aztán pár hétig azt sem tudod, hogy tartsd a könyöködet, hogy ne bolondulj meg attól, ha dörzsöli a ruha.

Az árak a ruháknál is borzasztó szórást mutatnak, nem csak a sisakoknál. Ha jó a használt, pár tízezerből összejön az egész felszerelés (ruhák esetén talán kevésbé kockázatos, mint a sisakoknál), de ha mindenből új és nagyon jó kell, akkor akár 100.000 fölötti összeget is elkölthetsz rá.

2012. jún. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

egy jó kabát és nadrág ami bírja h ha esetleg elnyalsz.

amúgy szerintem elég röhejesen néz ki mikor valaki olyan motoros cuccban van mintha a motogp-re készülne közben meg egy 50cm3-s vacak van alatta.

2012. jún. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Miért nézne ki röhejesen, ha valaki előtérbe helyezi a biztonságot? Tudom, menő strandpapucsban, rövid nadrágban, és pólóban motorozni. És tudom egy 50 cm3-is gép nem fog lehajítani magáról, és nem fog 300 fölött menni.

Engem pár hónapja ütöttek el Budapesten (simoval). 40 körül mentem, és ha nincs rajtam protektoros motoros kabát, akkor biztosan eltörik a könyököm. Inkább vagyok röhejes, de megúszok egy ilyet két horzsolással.

Egyébként ma láttam egy robogóst (valószínűleg az is 50 cm3 körül volt), és a vezetője, ilyen egyrészes protektoros motoros ruhában volt, menő piros-fekete színben, és a bukó is ment hozzá. Szerintem tök királyul festett.

2012. jún. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
egy szóval sem említettem strandpapucsot és pólót ha visszaolvasol.annyit mondtam h ilyen kis motorra egy bőr v farmerdzseki szerintem elég
2012. jún. 16. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Akkor textildzseki vagy bőrdzseki?
2012. jún. 16. 08:36
 8/24 A kérdező kommentje:

Ez az összeállítás jó? Megéri az árát?

Bukó: [link]

Nadrág: [link]

Kabát: [link]

Kesztyű: [link]

2012. jún. 16. 08:55
 9/24 anonim ***** válasza:

hát ha ebben a szerelésben meglátnak egy ilyen motoron tuti kinevetnek :D

egyébként elég pénzes lehetsz ha egy ilyen motor után még van pénzed ilyen ruhákra is..

2012. jún. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Nem vagyok pénzes a motort csak a kinézete miatt linkeltem be, nem biztos hogy megveszem, ja ha tudsz linkelnél úgy ahogy én linkeltem ruhákat?
2012. jún. 16. 11:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!