Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dánia és Hollandia tele van...

Dánia és Hollandia tele van francia autókkal. Ezek szerint megdőlt a sztereotípia?

Figyelt kérdés
Nem vagyok francia autó-tulajdonos, így elfogult se, de több évet töltöttem munka miatt a fent említett két országban. Nagyon sok francia autót láttam (és Németországban is, amelyeket a tulajdonosaik nagy becsben tartanak. Gondolom az itt élők megtehetnék,hogy németet/japánt vegyenek, és nem kényszerülnek rá a franciára annak relatív olcsósága és jobb ár-érték aránya miatt. Ha nekik bevált a francia,itthon miért szidják őket még sokan?

2020. aug. 19. 12:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekik nem probléma szervizbe vinni, illetve relatíve hamar lecserélik, így a komolyabb gondok nem náluk jönnek elő, hanem nálunk, ahova behozzák a 6-10 éves használt autókat.
2020. aug. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%

Dánia és Hollandia tele van német autókkal.


A "tele van" eléggé szubjektív, nem statisztika. És mielőtt megkérdezed, én 5 évet laktam Hollandiában és Dániában is jártam már. Ha alá tudnád támasztani statisztikai adatokkal, hogy mit jelent pontosan a "tele van", lenne értelme a kérdésednek. Így viszont szerintem hülyeség ez a kérdés, mert nincs stabil alapja. Kint is biztos sokan szidják, ugyanúgy mint bármelyik más márkát. Ami a te gondokozásodban a hiba, hogy ezeket kivetted a képletből, csak 1 oldalról vizsgálod meg a dolgot.

2020. aug. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Igazad van, második, nem vizsgáltam meg minden szemszögből a dolgot. A "tele van" nyilván túlzás volt a részemről; csak arra utaltam, hogy sokat lehet látni belőlük, nem kevesebbet, mint a sokat dicsért márkákból (VAG-konszern, japánok, német prémiumtrió). Az utcaképek meghatározó részei a francia autók. Nyilván ahol van pénz dögivel, ott vehetnének az emberek németet is - bár tudom, hogy az említett országokban nagyon magas az autófenntartás költsége. Miért venne bárki olyat, amivel sok nyűgje van, ha gond nélkül kifizeti a többletet egy nyűg nélküli autóért? (Bezzeg a magyar az egy árérzékenyebb nép, szegénysége miatt inkább aláad a minőségből.)


Nekem ebből úgy tűnik, hogy a hollandoknak és a dánoknak beváltak a francia autók. Nyilván figyelnek a szervizperiódusra is.

2020. aug. 19. 12:57
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Itthon is szerintem kb egyenletesen oszlanak el, én pl elég sok citroent, renault-t és peugeot-t látok. Annak ellenére, hogy itt a gyakori kérdéseken valóban nem a legkedveltebb márkák. Biztos van holland internet bugyraiban is egy hasonló fórum, ahol hasonló a perspektíva, mint itt, és szidják őket :)

2es voltam.

2020. aug. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tökmind1, szerelni mindegyiket kell, ha pedig garanciális akkor ez nem a te problémád.

Meg azért ott van az is, hogy azért időközben a csigazabáló franciák is megtanultak autót gyártani.

2020. aug. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Wadmalac ***** válasza:
100%

Őszintén, a mai világban már nincs is német, francia stb. autó.


Keresztbe kasul vásárolják fel egymást, viszik a technikát oda-vissza.

2020. aug. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
szeretik a kényelmes, puha autót..a francia az.
2020. aug. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy kis guglizás után ezt találtam.

Renault és Peugeot a 2. és 4. helyen. A többi nem francia, ettől kezdve a kérdésre nem lehet érdemben válaszolni, mert burkoltan valótlan állítást tartalmaz.


10 BIGGEST CAR BRANDS IN HOLLAND


#1 – VOLKSWAGEN This German auto manufacturer accounted for 11.3% of the new passenger cars sold in the Netherlands in 2018, making it Holland’s top car brand. It had 3 vehicles among the 10 best selling cars in Holland in 2018: Polo, Up! and Golf.


#2 – RENAULT This French car brand benefits from its close proximity to the Netherlands, ranking as the number 2 car brand in Holland which is substantially higher than its worldwide rank of number 11. It accounted for 8.7% of the new cars sold in Holland in 2018 and had two models among the ten best sellers: Clio and Captur.


#3 – OPEL American expats in Holland may be surprised to learn that the Opel car brand was owned by General Motors up until 2017 (when it was sold to PSA group in France). In 2018, the Opel brand accounted for 8.2% of new cars sold in the Netherlands, ranking it as the number 3 car brand. Globally, Opel ranks as the 23rd best selling car brand.


#4 – PEUGEOT This French auto brand accounted for 7.1% of Dutch car sales in 2018, naking it the 4th most important brand in Holland (significantly higher than its worldwide rank of 16 in 2018 car sales). Its best selling model in the Netherlands was the 108.


#5 – KIA Kia had a 5.9% share of new car sales in the Netherlands in 2018, making it the 5th best performing car brand, still higher than its global rank as the 9th biggest car brand in 2018. The South Korean brand’s best selling model in Holland was the Picanto.


#6 – FORD America’s number one car brand was number 3 globally in 2018; with a 5.6% share of local car sales in the Netherlands, it was the number 6 car brand in Holland. Its best selling model locally was the Fiesta.


#7 – TOYOTA The Japanese car maker is the biggest in the world but only ranks number 7 in Holland with a 5.4% share of new cars sold in 2018. Its top model in the Netherlands is the Aygo.


#8 – BMW With the Netherlands bordering Germany, it is not surprising to see a second German car brand among the top ten locally. With 4.7% of the Dutch new car market in 2018, it ranked number 8, which is still higher than its global rank of number 12.


#9 – SKODA The Czech car brand Skoda has seen its share of the Dutch market increase recently, accounting for 4.2% of new car sales in 2018. Its number 9 rank locally is significantly higher than its global rank of number 20. Since 2000, Skoda has been owned by the German Volkswagen automotive group.


#10 – VOLVO The Swedish car brand (now part of the Chinese automotive group Geely) accounted for 3.7% of new car sales in the Netherlands in 2018, ranking it number 10.

2020. aug. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 walk w1th mee ***** válasza:
100%
Daniban azért,mert ott teljesitmény szerint van az adó és nemigazán vesznek az emberek nagylovas autót.inkabb "kis franciát" vásárolnak :D
2020. aug. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Magyarország a sztereotípiák országa, jó ha tudod, ha Suzukid van, ha BMW-d, ha Peugeotod, mindegyikbe találnak hibát az önjelölt autószerelők. De sajnos az élet más területén is megfigyelhető ez a mentalitás. Ez egy ilyen birka társadalom, sajnos.
2020. aug. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!