Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rohadt kasztni javítás ?

Rohadt kasztni javítás ?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Vettem pár hete egy Peugeot 206-os kocsit. Vásárláskor nem figyeltem oda és csak itthon vettem észre , hogy elég szépen szét van rohadva a kasztni. Akitől vettem a kocsit egy idős ember volt. Éveken keresztül állt az autó

Hogyan lehet megcsináltatni?

Illetve kb milyen árban mozog?



2020. aug. 20. 00:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

"Hogyan lehet megcsináltatni?"


Irány a karosszéria-lakatos!


"Illetve kb milyen árban mozog?"


Drágába'!

De majd a szakember megmondja pontosan.

2020. aug. 20. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A szétrohadt kaszni javítása sokszor gazdasági totálkárt jelent, esetenként már nem is javítható (nincs mihez, hová hegeszteni a pótlásokat), vagy a javítás többe kerülne, mint amennyit még érdemes rákölteni az autóra.

Ott van azért annak a lehetősége is, hogy javítható, de az összeget a lakatoló szakenber mondja... egy éveken keresztül álló autó esetében azért nehéz optimistának lenni.

2020. aug. 20. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Most mondom, hogy vagy kiröhög a lakatos elküld, hogy nem csinálja meg, vagy mond egy töbszázezer forintos árat rá. Ezt benézted. Oda kell figyelni mit veszel.
2020. aug. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondja, hogy vidd vissza akitől vetted...


Vszínű ebből bontó lesz a vége...

2020. aug. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Jaah és ha az adás-vételibe bele van írva, hogy megtekintett állapotban vetted meg az autót akkor szopacs, reklamálni se tudsz az eladónál...
2020. aug. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne titkoltan több éven keresztül álló autó állapotáért nem hiszem, hogy az eladót kellene okolni, ha később kiderül, hogy szét van rohadva az autó, a gumi, műanyag alkatrészek el vannak öregedve... ezzel már a vásárlás előtt kellett (volna) számolni, az nem rejtett hiba, ha a vevő nem nézi meg, hogy mit vásárol
2020. aug. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"Éveken keresztül állt az autó"

és te meg lábon elhoztad? Azt ugye tudod, hogy ezzel mennyi kárt tehettél benne?

2020. aug. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha évekig állt az autó akkor kegyetlen sokba kerül azt rendbe hozni, sokszor nem is érdemes. Egyes alkatrészek az állástól is tönkremennek. Ha évekig állt az autó akkor az maximum donornak jó, vagy úgy vegye meg valaki akinek ez a hobbija hogy autókat újít fel teljesen. Meg az sem mindegy hogy a karosszéria hol mennyire van szétrohadva. Így látatlanba ennyire kevés infóból nem lehet megmondani.

Legegyszerűbb keresel egy karosszéria lakatost és majd ő megmondja mit lehet vele kezdeni már ha van értelme. Ha komplett karosszéria elemek vannak széjjel rohadva akkor olcsóbb bontottan venni egy másik jó állapotút és arra cserélni. Ha küszöbök vannak szétrohadva azok is egyszerűen orvosolhatóak. Ha az alváz van több helyen kilyukadva az még nem vészes de ha teljesen szét van rohadva az egész ami drótkorongozás után derül ki hogy mennyi az ép rész rajta akkor valószínű kuka az autó, mert ami összeget elkérnek annak a javítására abból már veszel egy másik sokkal jobb állapotú autót.

2020. aug. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szinte biztos vagyok benne hogy nem fogja megérni megcsináltatni.
2020. aug. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Sikerült megcsináltatni a kocsit.

Csak a küszöb volt oda .

100 ezerből úsztam meg.

2020. szept. 7. 23:55
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!