Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Laikusként egyedül képes...

Laikusként egyedül képes valaki jól átvizsgálni egy használtautót?

Figyelt kérdés

Valaki, aki nem ért különösebben az autókhoz, de átrágja magát a legkényesebb pontokon, utánajár hogy miket kell alaposan, lépésről lépésre átvizsgálni egy ilyen autón.


Miért? Mert nincs egy ismerőse sem akit el tudna hívni.


2020. aug. 25. 22:23
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Nem.
2020. aug. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%

Esélytelen.

Ismerősöm nekem se volt, ezért egy autószerelőt kértem fel pénzért. Pár ezer forintot megért, hogy ne roncsot vegyek.

2020. aug. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

Egy autó rendes átvizsgálásához olyan szerszámok/műszerek kellenek, amik jellemzően egy "laikusnak" nincsenek meg.

Ránézéssel/kézrátétellel se átrozsdásodást, se rétegvastagságot, se kompressziót, se hibakódokat nem lehet vizsgálni, hogy csak a legalapvetőbb dolgokat említsem.

2020. aug. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%
nem. még nem laikusként is sok éves tapasztalat kell, hogy az ember minden hibát észrevegyen. amikor anyukám autóját adtam el, egy tizenéves tapasztalattal rendelkező autószerelő vette meg, nekem ekkor már volt egy kis fogalmam az autókról, néhány hónapig segítettem egy barátomnak a műhelyében, én 2 hibát vettem észre az autón hetek alatt, aztán a tapasztalt autószerelő a próbakörnél az első 50 méteren felsorolt még 5-6 hibát...
2020. aug. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%
4-es, mennyit alkudott az árból? ;)
2020. aug. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
kb. 20-25%-ot ha jól emlékszem, nem sok alkudozás volt amúgy, nem tudtam a hibákról, ha tudtam volna, nyilván alapból olcsóbban hirdetem meg.. (egyébként elvittük egy független szervizbe is átnézetni, szóval nem lehúzásról van szó, ha emiatt kérdezed :) )
2020. aug. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az ilyen esetekre vannak szolgáltatók, hogy ne a laikus keresse a hibákat. Pl. Varga Tibi:

[link]

2020. aug. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
73%
Érdemes foglalkozni a témával, mert sok hibát megtalálhatsz az autón. Ez egyfajta előszűrő lehet, így csak azokat az autókat kéne megnézetni szerelővel (műhelyben!) amik általad jónak tűnnek.
2020. aug. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!