Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen motorolajat érdemes...

Milyen motorolajat érdemes vennem az autómba? Érdemes sűrűbben cserélni az olajat, illetve a szűrőt?

Figyelt kérdés

Van egy 14 éves Opel Corsa C-m, 1.2-es Twinport motorral. 93000 km van benne, jó állapotban van és mivel már pár százezres tételt költöttem a karbantartására, szeretnék mindent megtenni, hogy a lehető legjobb állapotban tartsam.


Eddig a szervizben az olajcserék 10-15000 km-s (kb. fél évente) időszakonként történtek. Elméletileg az előző, - szerintem megbízható, falubeli autószerelő tulaj - is 10,000 kilométerenként cserélte az olajat, ráadásul a szívemre kötötte, hogy én se tegyek másképp.


Első körben az érdekelne, hogy szerintetek milyen olajat kellene vásárolnom az olajcserékhez? A megfizethető kategória legfeljebb 15 000 Ft/4 liter.


Az autó használatáról annyit, hogy havonta 1200-1300 km megy bele. Javarészt autóúton használom, de a munkába való út során a 30 perces útból 5-10 percet a városban is araszolgatok, illetve többször is csak "elugrok" vele a sarki boltba, vagy csak 10 km-es távolságot küzdök le vele.


A második kérdésem az lenne, hogy milyen szűrőt vásároljak, illetve hogy érdemes-e 10000 km-nél sűrűbben cserélni az olajat?


A levegőszűrökkel kapcsolatban annyi, hogy 15000 km-ként cserélem őket, de azokból sem tudom, hogy milyen levegőszűrőt érdemes venni.


Alaptétel, hogy azért megfizethető, de mégis jó minőségű anyagot szeretnék az autóba.



2020. aug. 27. 12:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

10.000-enként előírás szerinti minőségű olaj és kész.

Mi több autóban Castrolt használunk évek óta. (Megbízható forrásból) és semmi bajuk

2020. aug. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%

Én xado olaj párti vagyok, a fémkerámiás revitalizáló hatása miatt. Minden járműbe xado van, lassan 7 éve. Minden patika.

Szűrőből filtron (vagy ami van), fékbetétből TEXTAR.

2020. aug. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én Castrolt használok, de éppen teljesen mindegy, hogy ki mit mond: feleljen meg a kézikönyvben előírt szabvány(ok)nak és viszkozításnak. Ezen felül már mindenki saját ízlésére van bízva, mert még laboratóriumi körülmények között is nehéz lenne megmondani, melyik a jobb.


A cserepereiódusokat jól csináltad, nem kell sűrűbben.

Szűrőből én MANN-t szoktam venni.

2020. aug. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A légszűrőnél mondhatni mindegy, nem igazán van különbség. Ne a legolcsóbb noname legyen, ha van Alco, vagy Filtron, akkor azt.


Olajból ehhez az autóhoz például Castrol Edge Titanium 5w40 jó.

[link]


De ha mondjuk Motul vagy Liqui Moly megy bele hasonló viszkozitással, az is jó. Legyen full szintetikus, és ennél a motornál is a C3 besorolás.

2020. aug. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A Castrol jó és jó drága is. Csatlakozva az előttem szólóhoz, azt nézd meg, hogy milyen paramétereknek kell megfelelni az olajnak ehhez a motorhoz. Használat közben figyeld az olajat: Olajszintet, állagát. Inkább rövidebb időközönként cseréld az olajat. Szerintem az hatásosabb, mint hogy minél drágább legyen és ezért többet várunk el tőle.
2020. aug. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Opel 15.000 km helyett 10.000 km-enként ajánlott cserélni, én is úgy tettem mindig a benzines Opeljeimmel, ha nem folyton városban araszolgatsz, felesleges 10.000 km-nél sűrűbben cserélni. Persze ha bele akarod ölni a pénzed, ártani nem ártasz vele de felesleges.

Szerintem kérdezd meg akitől vetted, hogy milyen olajat használt. Ha azzal nem volt gond, nem ette stb. mivel azt írtad, hogy autószerelő volt, csak nem mond hülyeséget. Olajszűrő FEBI vagy VALEO 1000 Ft alatt pár Ft-tal van már hozzá.

2020. aug. 28. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Morzsi007 ***** válasza:
Évente vagy 10 000km-enként olaj+olajszűrő csere, ennél sűrűbben felesleges. Eneos vagy Castrol-t használok. Követelményeknek megfelelő legyen, de noname márkákat azért kerüld. Levegőszűrőt szerintem 2 évente elég neked cserélned, hacsak nem jársz nagyon poros helyen.
2020. aug. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálam 5w40-es Aral van benne. Német olaj, a British Petrolshoz tartozik a cég (ugyanaz, amelyik a Castrolt gyártja). De volt már benne Shell, Valvoline, Mannol és gyári GM is. Mikor melyik van jó árban, 2000 forint/liter alatt ne keress olajt, mert az már a minőség határ. Total, Elf, Aral, Castrol, Mobil, Shell, Fuchs, Motul, ezek mind jó olajok.


Olaj és levegőszűrő egyaránt Hengst.

2022. aug. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!