Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire súlyos sérüléssel...

Mennyire súlyos sérüléssel járhat egy nem halálos kimenetelű motorbalesetet?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy egy motorbalesetben milyen sérüléseket szenvedhet a járművet vezető személy abban az esetben, ha nem ütközik össze más járművekkel és szakszerű, motorversenyzők által is használt ruhában ül nyeregbe, valamint a balesetet a nagy sebesség és az út rossz minősége (gördök, kátyúk) okozták? A motoros nem ivott, nem drogozott az eset előtt, csupán összeveszett a menyasszonyával, s ebben a feldúlt állapotban pattant nyeregbe. Egy regényt szeretnék írni, amiben ez az esemény hozza majd el a fordulópontot, azért érdekelne a dolog.

2020. aug. 30. 19:17
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
8-as válaszoló, ezt úgy képzeltem el, hogy megy a csávó a motorral, 52,6 km/h-val, mint ahogy anonim is írta, nem veszi észre hogy előtte egy kátyú van az úton, a járgány megbillent, a srác pedig pár másodperc múlva már az út másik oldalán, az árokban köt ki. Ráesett a jobb könyökére és maga alá fordult a térde
2020. aug. 30. 19:39
 12/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát, sokat segített mind! Azt elfelejtettem mondani, hogy a motoros "barátom" profi ökölvívó is lesz, tehát horzsolásokon és töréseken kívül nem akarom hogy egyik vagy másik végtagját is elveszítse. Kb úgy féléves "pihenőre" gondoltam amíg teljesen helyrejön. Szép estét mindenkinek!
2020. aug. 30. 19:45
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Sétálva is lehet úgy esni, vagy csak szimplán rosszul lépni, hogy csontod törjön és motorral is lehet úgy esni, hogy csak horzsolásaid legyenek.

Szerintem nagyjából bármit írhatsz sérülésnek.

2020. aug. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Anonim, akkor valószínűleg úgy fogom csinálni, hogy kombinálom majd a válaszokból amiket a kérdésre kaptam
2020. aug. 30. 20:08
 15/17 anonim ***** válasza:
77%

A 80-as évek elején volt egy MZ TS250/1-es gépem, az akkor elérhető legtöbb extrával felszerelve.

Biatorbágyi bukócső, oldalcsomagtartó, Jawa 250 csepp tank, reszelt dugattyú, megtört kipufogó stb.

Bevallom, 18-20 évesen állat módjára közlekedtem vele. Nem volt még félelemérzet, állandó nyélgáz, egykerék és rendszeres bukások. A tartalék lánc alapfelszereltség volt nálam, mert rendszeresen széttéptem.

A védőfelszerelés egy bőrnadrág meg dzseki volt, de nyáron a Balcsin csak a fecske meg sisak a karomon :)

Nagyjából 5 évig toltam neki és minden évben csak az első hónál tettem le a gépet pihenni, az első olvadásnál pedig már nyeregben voltam. Akkoriban a telek még legalább novembertől márciusig tartottak.

Valahol fent vigyáztak rám, mert a sok bukás ellenére csak két-három kisebb sérülésem volt és azok is általában mások figyelmetlenségéből adódtak (bekanyarodtak elém). Egyszer a tükör csavarja csontig kilyukasztotta a lábam a sípcsontnál, egyszer a tökömmel behorpasztottam a tankot (ez nagyon fájt és utána lett csepp tank), egyszer meg a bukócső mentette meg a bal lábam. Teljesen ráhajlott a cső a lábamra, de szerencsére csak a bokám zúzódott meg egy kicsit. Egy kanyarban befordultak elém szemből és nem bírtam már kikerülni az autót, a bukócső elkapta az elejét.

Mostanában így 50 felett is szoktam néha motorra pattanni, bár most már egy jóval nagyobb és kényelmesebb géppel (chopper), de nem szeretem. Nem a motorral és a motorozással van bajom, mert az csodálatos, de annyit romlott a közlekedési morál és annyi állat van az utakon, hogy nem érzem magam biztonságban egy motor nyergében.

2020. aug. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Az 52,6km/h csak irónia,nehogy komolyan vedd. Horzsolás az arcon zárt sisaknál kevéssé valószínű.

Amúgy bármilyen neked tetsző sérülést beleírhatsz, minden is előfordulhat.

2020. aug. 31. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, majd még meggondolom mi lesz a "barátom" motoros kalandjának a vége
2020. szept. 1. 18:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!