Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Chiptuning után a fedélzeti...

Chiptuning után a fedélzeti számítógép rosszul fogja írni a fogyasztást?

Figyelt kérdés
Jelenleg nekem tized pontossággal jól írja a fedélzeti az átlagfogyasztást.Sokaktól hallottam,hogy hülyeséget ír,sokkal kevesebbet ír meg hasonlók.Nekem jól írja,viszont szeretnék chiptuningot,de nem tudom,hogy hogyan számolja a fedélzeti sz.gép a fogyasztást...
2015. szept. 13. 21:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen. Dízelnél, ha megemelik a railnyomást és ugyebár megemelik, akkor ez becsapja a kompjútert. De egy ido után úgyis ez lesz a legkissebb gondod :)
2015. szept. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem igaz, persze ha a haverod írja meg otthon a laptoppal és az udvaron töltitek fel, neadjisten tuningboyot veszel, akkor tuti hülyeségeket fog írni, de ha egy szakember írja meg a programot és teszi fel, akkor minden normális lesz. Ja és valamennyivel csökkenhet is a fogyasztás chip után, de csak néhány decivel átlagban.
2015. szept. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Csak nem tudom,hogy hogyan működik a fedélzeti számítógép,hogyan méri vagy számolja az átlagfogyasztást.Gázpedál állásból vagy valami átfolyó segítségével..
2015. szept. 14. 12:29
 4/6 anonim ***** válasza:
Dehogyis, elektronikusan működik az egész, minden össze van kötve a "számítógéppel", vagyis az ECU-val. Magyarul a befecskendező küldi az adatokat az ECU-nak, és így kerül a műszerfalra kiírva a fogyasztás.
2015. szept. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
utolsó,vagyis akkor ez mit is jelent?
2015. szept. 14. 16:32
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha szakember készíti a beállítást, akkor nem fog csalni a fedélzeti kijelződ.

Ha valaki nem ért hozzá, és un. elcsalással csinálja meg a programot, ide értve a már más válaszában is említett nyomás emelést, vagy un. nyitási idő emelést akkor csalni fog.


A számítást a vezérlőegység végzi, és a kész adatokat küldi fel a műszerfalnak a legtöbb esetben.


Az a legjobb, ha a tuning cégtől kérsz 2 hét próba lehetőséget, így érzed a különbséget, mérheted a fogyasztást, látod az esetleges csalást.

2016. febr. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!