Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorszám nélküli használt (3...

Motorszám nélküli használt (3 éves) autót vettem kereskedőtől. Utólag jöttem rá. Lehet bajom belőle?

Figyelt kérdés

Használt autó szalonban vettem egy 3 éves Skoda Octavia autót. Az eladó szerint Hollandiából került ide, 156e km van benne. Már kifizettem az árát. Csak átvétel (eredetvizsga, magyar rendszámozás, műszaki vizsga) után pár nappal, a papírokat rendezgetve jöttem rá, hogy az okmányokban ilyen bejegyzések vannak:


Eredetvizsga: "A jármű nem rendelkezik motorszámmal, de külső jogtalan beavatkozás nyoma nem észlelhető."


Műszaki vizsga: "Motorazonosító adatot nem tartalmaz, típuskódja megállapított : CRM 048."


Hozzáértők véleményét várom, hogy jelenthet-e ez problémát az autó használatában? Használhatom nyugodtan ettől?



2020. szept. 7. 22:26
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Ugye az volt a kérdés, problémás-e a motorszám hiánya, nem pedig az, hogy sok, vagy kevés az órában látható km.? ;)

Szerintem semmit nem kell hozzá érteni, ha a műszaki és eredetvizsga rendben,kaptál rendszámot és forgalmit, akkor nincs miért aggódni.

Nagy valószínűséggel "ezer meg egy" autótulajdonos van, aki soha semmit nem foglalkozik ilyenekkel. Megkapja a papírokat és használja az autót.

2020. szept. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek!
2020. szept. 9. 11:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!