Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha egy autó úgy előz ki, hogy...

Ha egy autó úgy előz ki, hogy én motorosként a saját sávom szélén állok és az autó nem megy ki a sávomból csak kicsit megkerül a sávomba, de hirtelen látok egy kátyút amit kikell kerüljek és emiatt nekimegyek az autónak, akkor az kinek a hibája?

Figyelt kérdés

2020. szept. 9. 11:29
 1/6 anonim ***** válasza:
ha biztonságos oldaltávolságot tartott az autó (ilyen széles sávok nem nagyon vannak), akkor te lennél a hibás
2020. szept. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

Te vagy a hibás.

Ha autósként a másik sávban előz (vagy többsávos úton csak mellettem halad) egy másik autós, és én látok egy kátyút a magam sávjában, nem ránthatom neki a kormányt a mellettem levő autónak csak azért, hogy ne menjek kátyúba.

2020. szept. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
31%
És pont ezért kell sávot foglalni, főleg ha rossz az út minősége. Hogy ne akarjon 10 centire sávon belül megelőzni, mert az mindenki számára balesetveszélyes. Amúgy meg ha egy kátyú kikerülése miatt nekimész, akkor nem tartott megfelelő oldaltávolságot. Azaz szerintem nem te lennél a hibás KRESZ szerint amúgy sem. Ugye sávon belül elvileg index nélkül, szabadon mozoghatsz. Csak annyi van, hogy lehetőségekhez képest jobbra kell tartani. Az, hogy mi a pontos "lehetőségekhez képest", csak te tudod a motoron/robogón ülve, mivel te ismered a saját képességeid, a saját motorod és te látod az előtted lévő utat ezekhez képest.
2020. szept. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#2

De itt nem erről van szó, olvasd el megint. Egy nyomvonalon haladó járművet szabad sávon belül előzni, ha van "megfelelő oldaltávolság". De ha egy kitérő manőver miatt nekimegy a kocsinak, az autó sofőrje nem tartott megfelelő távolságot, nem előzhetett volna sávon belül. Szerintem amúgy a pontos körülményektől függ, hogy a helyszínelés során kit alapítanak meg hibásnak. Szerintem legtöbbször az autó sofőrjét, habár ez az elméleti helyzet nem gyakran fordul elő szerintem, a legtöbb sofőr normális oldaltávolsággal előzi a motorosokat, főleg ha tré az út.

2020. szept. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

minden irányváltást jelezned kell

neki meg oldaltávolságot kéne tartani


szóval mindketten

2020. szept. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5

Ok, de az nem irányváltoztatás, hogy a sávodon belül kikerülsz egy kátyút...


"29. § Irányváltoztatás, irányjelzés


(1) Aki járművel irányt változtat (terelővonalat, az úttest szélét vagy képzeletbeli felezővonalát átlépi, forgalmi sávot változtat, másik útra bekanyarodik, főútvonalról vagy szilárd burkolatú útról letér stb.) köteles az azonos irányban vagy szemben haladó, irányt nem változtató járműveknek elsőbbséget adni.


(2) Az irányváltoztatást - ide nem értve a körforgalmú útra történő bekanyarodást - a művelet előtt kellő időben megkezdett és annak befejezéséig folyamatosan adott irányjelzéssel kell jelezni (...)"

2020. szept. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!