Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dacia Dustert szeretnék...

Dacia Dustert szeretnék vásárolni nagyon megtetszett az autó. Szerintetek melyik motorral érdemes megvenni? 1.5 bluedci 115 lóerős, vagy az 1.3 turbó motor 150 lóerővel? Melyik motor a jobb, megbízhatóbb? Melyik húz jobban, melyik nyomatékosabb?

Figyelt kérdés

2020. szept. 10. 10:01
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
54%

Ugyan én benzines párti vagyok (jelenleg 1.6 szívóm van), de ebből a választékból tuti a dízelt venném.

1.2tce-t már vezettem más kocsiban, használhatatlan az a motor. Az 1.3 sem lehet sokkal jobb. Ezekkel a motorokkal 2500 fordulat alatt nem lehet elindulni, mert nagy eséllyel lefullad. Mehet közben már húznak meg mennek, de az elindulás, garázs rámpára felhajtás, meredek hegyi úton elindulás az katasztrófa.

2020. okt. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Lefullad?! Akkor nem sok érzéked lehet a kuplung-gázpedál kezeléséhez.
2020. okt. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
51%

#12: vezettél már ilyen szart? 20 éve vezetek, 2 kezemen meg tudom számolni hányszor fullasztottam le autót életemben.

Amíg az 1.2tce renault 2 hét alatt 4-5x lefulladt alattam (ezért kell a 2. kéz a számoláshoz).

Amikor a turbó nem tölt, 0 nyomaték, aztán nagynehezen felpörög akkor elszabadul a pokol, felugrik a fordulatszám azonnal...legjobb meredek köves úton elindulni, amikor ebbe még beleszól a kipörgésgátló is, ami azonnali turbónyomásvesztést okoz, visszaküldi a motort aludni... marad a kuplungégetés 3000 fordulaton.

1.3 benzines kocsival kezdtem vezetni, ami kifejezetten lomha volt, de nem okozott vele gondot az emelkedőn indulás friss jogsis kezdőként sem.

De egy kis köbcentis, turbóval megfújt (alul pont a turbó által megfojtott) benzinmotor egyszerűen kevés egy normál méretű kaszni mozgatásához hegyvidéken.

2020. okt. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!