Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől dobálhat a dobfék?

Mitől dobálhat a dobfék?

Figyelt kérdés

Csak fékezéskor dobál, kézifékkel is próbáltam lassítani, úgy is csinálja. Ha bemelegszik, akkor még kattog is mellé.

Amik lettek cserélve: fékdob, fékbetét, fékhenger, fékfolyadék (+légtelenítés), kerékcsapágy, kerékcsavarokból le lett marva 1mm, hátha beleér valamibe, de egyelőre semmi nem oldotta meg a gondot. Ha nincs fent a felni és forgatva van a dob, akkor is beleér valahol egy bizonyos ponton és akad. Felni, gumi szerintem rendben van, mivel csak fékezéskor csinálja. Találkozott már valaki ilyennel? Lehet, hogy törve volt hátulról és amire megy fel a csapágy, az van elferdülve? Vagy gyári hibás a dob vagy betét.


2020. szept. 10. 19:06
 1/3 anonim ***** válasza:
A dob nem deformált?
2020. szept. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ránézésre nem, pörgettem a dobot, mikor fel volt emelve a kocsi, semmit nem láttam, ránézésre tökéletes. Megnéztem látszik-e bemaródás valahol, hogy hol mi ért bele, semmit nem találtam. Egyszerűen nem értem. Persze lehet, hogy deformált és nem látom, nekem is ez a tippem, holnap kapok új dobot és betétet, azzal még megpróbálom, onnantól nincs ötletem. Gondoltam felteszem még ide ma, hátha valaki járt már így.
2020. szept. 10. 19:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Még azt megnézheted hogy mikor leveszed a dobot, alatta ahová felfekszik ott nincs e rozsda folt vagy valami ami miatt nem tud rendesen oda feküdni a dob.

Tehát fémtiszta legyen alatta minden és maga dob is olyan legyen.

2020. szept. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!