Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rendőr megallitott s azt...

Rendőr megallitott s azt kerdezte fogyasztottam e alkoholt az elmult 12 oraban. Ha ekkor azt valaszolom hogy igen, 10 oraja ittam egy pohar bort azzal bunosseget ismerek el? Mert en ugy tudom 10 oraval ezutan mar boven vezethetnek.

Figyelt kérdés
2020. szept. 13. 20:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ennyivel nem ismersz el "bűnösséget". Ha annak a pohár bornak az alkoholtartalma még nem ürült ki és a szonda pozitívat jelez, az a probléma, mert akkor nem vezethetsz járművet. Az, hogy te 12 órával korábban ittál, önmagában nem zárja ki, hogy jármű vezetésére alkalmas állapotban légy.
2020. szept. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen ez erősen függ attól mennyit ittál 10 órája. Mert nem mindegy hogy egy pohár bort vagy egy liter pálinkát. Az a lényeg, hogy ellenőrzésnél ne legyen pozitív az érték.
2020. szept. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
ha azt mondod igen, jó eséllyel megfújatja veled a szondát, de önmagában a válaszod nem dönt el semmit
2020. szept. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%
Ha azt mondod megöltél valakit, azért sem kapsz egyből 20 évet.
2020. szept. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt azért kérdezi meg, mert része a protokollnak. És mert szelídebb így ellenőrizni. A bunkó viselkedés ma már nem sikkes egy rendőrtől.

A bankrablóval nem kell kedélyeskednie, de egy közúti ellenőrzés folyhat normálisan is. Ha bűzlesz a pálinkától, akkor is megkérdezi, pedig nyilvánvaló. Ha nincs italos szagod, attól még lehet benned valamennyi.

Bűnös jogi értelemben csak most nem tudom milyen alkoholszint felett vagy. Egy pohár sör után még csak ittas vagy, rövid idő alatt ki is megy. A helyszínen tett nyilatkozat egyébként visszavonható.

Ha nem vagy furcsa, nemlegesen nyilatkozol, akkor nagy valószínűséggel nem rugózik tovább ezen.

Amennyiben azt mondod, hogy ittál, akkor szondáztat. A korszerűk már ritkábban tévednek (a régiek elszíneződtek pl. bizonyos gyümölcsök után is), de nem 100%-osak. Ha vita van, akkor vérvétel.

2020. szept. 14. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat. Erdekes egyebkent mert eddig minden alkalommal az volt a valasz kerdese hogy "hajlando megfujni a szondat?". Pedig a valaszom arra hogy ittan e "nem" volt. Termeszetesen a szonda megfujasara igen volt a valaszom, s nem is volt gond soha mert erre nagyon vigyazom ugyanakkor olyan volt mar hogy egy pohar bor utan kb 10 oraval vezettem csak akkor nem ellenoriztek. De akkor ugye az elso valaszomnak is igennek kellett volna lennie. Innen a kerdes. De gondolom a szonda akkor is negativ lett volna.
2020. szept. 14. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!