Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » E5 benzinbe kinek melyik vált...

E5 benzinbe kinek melyik vált be, melyiktől lett kisebb a fogyasztása, jobb hangja stb?

Figyelt kérdés

Auchan 98

Mol 100

Omv 100

Shell 100

Lukoil 100


2020. szept. 19. 14:41
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Az asszony megivott fél liter shell 100ast. Azóta nem iszik annyit és csendbe is van. Szóval bevált.
2020. szept. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Lukoil-on kívül a többit próbáltam, nem vettem észre érdemi különbséget.
2020. szept. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%
A kocsimnak nem szólt senki, hogy kevesebbet kéne fogyasztania.
2020. szept. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ezek szerint huzamos ideig senki se használta egyik se, csak egyszer-egyszer próbáltátok ki?
2020. szept. 20. 10:36
 5/7 anonim ***** válasza:
20%
Én folyamatosan használom január óta a 100-asokat. Főleg SHELL 100-ast, néha a MOL-t is kipróbáltam. Előtte MOL 95, SHELL 95, OMV 95 benzineket használtam. Amikor elkezdték év végén a 95-ösbe a 10% bioetanolt keverni, nekem sajnos megfeküdt tőle a benzinpumpám. Nem azért tankolok 100-ast mert azt hiszem hogy attól majd megy mint a Fast and Furiousban a tuning verdák a nitrótól, hanem mert a 100-asban csak 5% az etanol, és kevesebb szutykot old fel az üzemanyagtartályból, meg hiába irják az én autómra (OPEL 1.6 16V) hogy mehet a 95-össel, azért szerintem a tömitéseknek se tesz jót. Azonkívül a 100-as SHELL-ben sok egyéb motortisztító adalék van, abban jobban megbízok mint mindenféle injektor tisztítónak nevezett löttyben. Amit észreveszek, hogy más a kipufogó szaga amióta 100-ast használok, illetve főleg alacsonyabb fordulaton (értem ezt 2000-ig) sokkal szebben jár az alul nyomatékszegény motor, meg úgy általánosságban érezni hogy jobban megy (ismétlem nem +10 lóerőkről beszélek mert sok idióta félremagyarázta eddig is amit irtam). Most 95-öst tankoltam mert kellett már pár liter bele, és nem SHELL-en tankoltam és nem is volt prémium benzin annál a kútfejnél ahol tankoltam, de legközelebb megint SHELL 100-as megy bele. Annyit megérdemel.
2020. szept. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
58%

Vagy Shell, vagy Auchan. E kettő az amit tankolok.

Az alapjárat finomabb, nyugodtabb valamelyest a motor. +Lóerőt nem ad egyik sem.

2020. szept. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
93%

Én is azért váltottam, mert az autónak ez az E10-es már nem ajánlott (közvetlen benzinbefecskendezéses), és mivel tudjuk az itthoni benzin minősége eltér a nyugatitól, ezért most 2500-3000 Ft-tal drágább 1-1 tankolás. Remélem az autó meghálálja, mert egyebet én nem érzek rajta.

Szerelőm is mondta, hogy az itthoni 95-öst csakis annak szabad tankolnia, aki 1 héten belül teljesen kiautózza a benzintartály tartalmát, mert 2-3 hetes állástól már elkezdhet megváltozni a benzin állaga - nem egy ilyen autót javított már emiatt ebben az évben. Szóval ő a kis 1000 cm3-is kávédarálójába is 100-ast tankol, és megpróbál máson spórolni.

2020. okt. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!