Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik a legellenálóbb autómár...

Melyik a legellenálóbb autómárka a rozsdával szembe?

Figyelt kérdés
Természetesen példával konkrét tipusal
2020. szept. 20. 00:50
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
91%

Audi A2 és Audi A8 D2. Teljesen alu kasztni, soha nem fognak elrozsdázni. Tudom, hogy vannak hátrányai az aluminiumnak, de amúgy előnye is van: sokkal könnyebb, mint az acél, nem rozsdázik. Nem tudom megérteni, miért van ennyire kevés alu kasztni, az Audi is felhagyott vele, pedig rendkivül büszkén mutatták be az A2őt és az A8ast anno. A következő A8as már csak részben lett alu.

Továbbá hagyományosan nagyon tartósak a régi 80as és 100as Audik, amelyek nem voltak nagyon összetörve. Meglepően jól tartanak a 2es és 3as Cliók, valamint ezeknek a sedan változata, a Renault Thalia.

2020. szept. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

" Nem tudom megérteni, miért van ennyire kevés alu kasztni, az Audi is felhagyott vele, pedig rendkivül büszkén mutatták be az A2őt és az A8ast anno."


Tonnánként háromszor drágább, mint az acél..

2020. szept. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A nagy Levin ***** válasza:

#9, persze, hogy tudom, láttam már kiégett trabantot.

Amúgy csak irónia volt a részemről.

2020. szept. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!