Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Peugeot 308ról megéri váltani...

Peugeot 308ról megéri váltani Opel Astra H autóra ?

Figyelt kérdés

Érzékelhető lenne a változás? Melyiknek jobb a minősége ?

Azonos felszereltség.



2020. szept. 22. 09:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
41%
En valtenek. Mondjuk pözsóról bármire...
2020. szept. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Én is a megbízhatóság miatt váltanak ezért jött szóba az Astra. Fórumokon olvastam, hogy a H Astra visszafejlődés a Ghez képest. Mit ajánlotok ami ebben az ár kategoriaban van és nincs elektronikus nyűgje?
2020. szept. 22. 09:41
 3/13 anonim ***** válasza:
21%

Toyota Corolla. Drágább lesz, mint az Opel és a Peugeot (azonos évjárat esetén), de a szervizben kevesebbet fogsz majd fizetni. Persze az állapot mindegyik autó esetében fontos.

De egy rendben tartott Astra sem rossz, megbízhatóság terén elvileg jobb a Peugeotnál.

2020. szept. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

"Fórumokon olvastam, hogy a H Astra visszafejlődés a Ghez képest."


Nem tudom ezt hol olvastad. Vagy mire alapozva írnak ilyet. Beltere sokkal igényesebb a H-nak és nem foszlik. Futóműve, kormányműve is jobb. A vázban sokkal több a nagy szilárdságú acél. A neten talán még elérhető, annak idején volt erről egy cikk is. A karosszéria már full galvanizált. Széria volt az oldallégzsák, felszereltebbekben függönylégzsák, ESP is van már visszagurulás gátlóval. Motorok futottak egy ideig párhuzamosan, de hol volt G Astrában pl Euro5-ös motor, 150 lóerős dízel 320Nm nyomatékkal, netán 240 lóerős turbós benzines? Adaptív futómű, IDS+ rendszer, kanyarkövető xenon fényszóró először a H-ban mutatkozott be, nem hogy az Opelnél, hanem az egész kategóriában! 6,5"-os színes kijelzős fedélzeti navigáció, vagy csak multikormány hol volt a G-ben?! Annak ellenére, hogy vannak közös, megegyező alkatrészek, sokkal jobb, modernebb a H, ez nem kérdés. Nekem volt mind a kettő, tapasztalatból írom.

2020. szept. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem visszalépés a H a G-hez képest, de tény, hogy a G egy elég igénytelen autó volt a maga idejében is. Még Opel kereskedőt is hallottam szégyenkezve nyilatkozni róla, nem véletlen ragadt rá a "német Zsiguli" gúnynév. Ugyanakkor ez nem feltétlenül jelent hátrányt, az igénytelenség ugyanúgy lehet pozitívum is, ahogy a Zsiguli esetében.

De sokat elmond az a csipkelődés a Volkswagen részéről is, amikor még 1998-ban, az Astra megjelenésekor egy hirdetésükben "A Polo Classic üdvözli az új Opel Astrát" szlogennel jelezték, hogy nem tartják a Golf konkurensének az Opel kompaktját. Jó, persze ez meg már marketinges túlzás volt.

2020. szept. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Bocs, az előző hozzászólásban elírtam, a H Astra volt igénytelen a maga idejében. A H Astra jelent meg 1998-ban, több hónap késéssel az eredeti tervhez képest, mert annyi baja volt az autónak, hogy egy gyári akció keretében javítgattak meg cseréltek még bennük ezt-azt gyorsan, mielőtt kiküldték volna őket a kereskedőkhöz.
2020. szept. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%
Nem kicsi visszalépés lenne. Mintha egy tátrából ülnél egy zsigába.
2020. szept. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
7: ez elég találó.
2020. szept. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
H Astra 1998-ban??? A G-re gondolsz. A H-t 2004-ben mutatták be. Igénytelen Zsigulinak nem mondanám. Már sokkal több elektronikát tartalamz, mint a G. A motoroknál is már csak modern CR-dízellel kapható, nagy nyomású injektorokkal, kettős tömegűvel, részecskeszűrővel. Benzineseknél is már megjelent a változó szelepvezérlés, turbós motorok. Szóval a maga korában egyáltalán nem volt faék egyszerű technika. Egyébként az V-ös Golf volt a konkurense, nem a Polo.
2020. szept. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
10%
De kérdező, egy valamit nem értek. Sok a probléma a 308-assal vagy csak azért cserélnéd le, mert szerinted az Opel jobb csengesu név (egyébként biztosan nem az)? Mert ha megbízható és nincs különösebb műszaki probléma vele, akkor inkább tartsd meg és nagy ívben xardd le az ostoba franciazokat (ld fentebb) mert ezen a csontok már tíz éve sem maradt hús!
2020. szept. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!