Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy 3 éves autónál milyen...

Egy 3 éves autónál milyen problémák lehetnek? Mire érdemes figyelni?

Figyelt kérdés

3 éves, 60 ezer km körül futott, vagyis nem túl régi, nem volt agyonhajtva.


Ennek fényében mi az, amire érdemes lehet figyelni vétel előtt a rétegvastagságon kívül?



2020. szept. 25. 09:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor még semmi baja nem lehetne, még alig van bejáródva.

Persze van olyan autó meg gazdája aki szét tudja gyilkolni.

EGy 3 éves autót vajon miért adnak el?

2020. szept. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én sem tudom az okot. Lehet, hogy mert a garancia lejár. Van olyan ember, aki csak addig tartja, amíg garanciális, és aztán veszi az újabbat.
2020. szept. 25. 10:00
 3/14 A kérdező kommentje:
De engem is érdekelne, hogy milyen egyéb oka lehet, hogy 3 évesen eladja valaki az autóját.
2020. szept. 25. 10:00
 4/14 anonim ***** válasza:
55%
Most akkor egy konkrét autóról van szó vagy csak úgy általánosságban kérdezed? Mert az első esetben lenne egy két tippem. Pl Citroen. Egyes vélemények szerint egy vödör csavarok azok az autók. Olvastam itt olyan felhasználó "rém történetét" akinek 1.5 évesen már egy csomó baja volt a 2 fordított nagy "V"-t formázó emblémáju tragi bugijaval...
2020. szept. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Toyota.
2020. szept. 25. 10:28
 6/14 vantel ***** válasza:

Olajat nézd meg , az sokat elárul a gondos tartásról!

Alapokat mindig meg kell nézni:hűtővíz (zavaros,olajos?)

Olaj(korom fekete?,habos?

Kerekek kotyognak?

Alá nézve milyen?

Hűtő lamellái milyenek. Sok sós víz kikezdi.

Gumi harangok épek?

Hirtelen ennyi jut eszembe.

2020. szept. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Arra érdemes figyelni, hogy a márkaszervizben is leigazolható szervizkönyv alapján ne legyen kimaradt rutinkarbantartás (belsőégésű motornál legfőbbképp olajcsere).

Én is vettem így autót, 4 évesen lejárt a garanciája és egyszerre jött rajta össze olajcsere, fékbetétek, féktárcsák, meg gumi, aztán nem akart vele foglalkozni az első tulaja, de az autó minden más szempontból kifogástalan állapotú (másfél éve vettem).

2020. szept. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Vannak, akik eladják, ennyi idősen, mert nem akarnak a hibáival foglalkozni garanciaidő lejárta után. Nekem is vannak ilyen ismerőseim, szerintem ez egy jó nagy hülyeség, mert értékvesztésben olyat buknak 3 évente hogy öröm nézni (főleg, hogy ők 10+ milliós autókban utaznak), de akinek belefér, annak belefér...
2020. szept. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Bármi lehet.

Az én autóm még csak 2,5 éves, 33e km van benne, de garanciában már túl vagyok egy vezérléscserén egy lámpavezérlő elektronika cserén és egy kettőstömegű lendkerék cserén. Ezen kívül a futóműben valami elkezdett nyikorogni, de megnyugtató hogy van még több mint egy év garanciám.

Ha eladnám, nem ezek miatt adnám el. Vagy nem azért mert rossz lenne. Nagyon kényelmes, nagyon jó vezetni. Még új autó illata van. Hanem mert amikor megvettem, még úgy nézett ki, hogy rengeteget fogok autózni hosszú utakon. Ez igaz is volt fél évig, aztán ez előre nem tervezhető módon megváltozott. Most idén eddig 4500 km-t autóztam vele. Erre pedig feleslegesnek érzek fenntartani egy nagyobb teljesítményű dízel autót. Főleg úgy hogy emellett van egy másik autóm is.

2020. szept. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
@9, az igen... én most cseréltem kettőstömegűt a 24 éves BMW hobbiautómban, és még a gyári volt benne.
2020. szept. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!