Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Pesten miért van ennyi idegbet...

Pesten miért van ennyi idegbeteg, szabálytalankodo autós?

Figyelt kérdés

Az egy dolog, hogy a km korlatokat senki nem tartja be, ami sokszor ertheto is, viszont az hogy osszevissza dudal a birkaja, mert te 70es tablanal 70nel mesz eleg duhito.


Mai szitu: megyek a soroksari IKEA fele. Jelzek, hogy jobbra kanyarodok, ki volt teve a 60as tabla is, erre mit csinal a mogottem levo? Ledudal, majd a kanyar elott beeloz. Fel perc után megint találkoztunk a piros lampanal.


Teny, kezdo vezeto vagyok. 3 honapja van kocsim, de mar kicsit undorodom attol, hogy milyen a pesti vezetesi kultura. En magam meg masok is ugy gondoljak hogy eleg szabalyosan vezetek, sot ki is teszem a T betut biztos ami biztos. De miert kell folyton ledudalni, ha valaki a 60as kanyar elott mar lelassit 60-ra?


Tinis tapasztaljatok hogy sok a birka az utakon?



2020. szept. 28. 15:07
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Gyere Szegedre, itt is van bőven idegbeteg autós.
2020. szept. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
10-es: a T betu megved mindnetol? Te ebben egeszen biztos vagy? Ma is ki volt rakva, megis kocsog volt az audis mogottem. En inkabb kirakom, mert akkor a mogottem levo is latja, hogy direkt lassabb vagyok, igy eddig aki normis vaolt vagy tartotta a megfelelo oldtavot, vagy ha sietett akkor szabalyosan megelozott. De az h ledudunk valakit, mert ezzel majf nyerunk 10 masodpercet annak semmi ertelme szerintem.
2020. szept. 28. 16:26
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Jók lennének olyan kocsik, amik nem csak azt ismerik fel ha fáradt a sofőr hanem azt is ha idegbeteg. Aztán minden kirohanást 15 másodperc kényszermegállással büntetni. Némelyik sofőr a zárt osztályon találná magát egy-kettőre.
2020. szept. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
56%
Én úgy veszem észre, hogy a vezetési stílus a kulcsa annak, hogy békén hagyjanak. Ha azt látja a mögötted jövő, hogy lendületes vagy és te is haladni akarsz, akkor egy lekanyarodáskor való, esetleg az indokoltnál korábbi vagy nagyobb lassításnál kevésbé fog anyázni, mint ha előzőleg tötymörgőnek tűntél. Ilyenkor le vagy sajnálva, hogy biztos nem helyi vagy, benézted stb, de legalább utána már nem fogod feltartani. Ha viszont tötymörgőnek tűntél, akkor ledudál, jelezvén, hogy szerinte béna vagy és takarodj előle. És természetesen ilyenkor sokan meg is előznek bármi áron. Nem mondom, hogy ez normális dolog, de ez van.
2020. szept. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz a dudálással. Inkább dudáljon, mint hogy túl gyorsan menj, és baj legyen.


Ha valaki dudál, akkor légy tudatában, hogy az nem rólad szól, hiszen te kirakod a T-t, hogy kezdő vagy, hanem róla, hogy valami frusztrációja van az életben, és így vezeti le.

2020. szept. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
17%

Rövid válasz:


Mert a politikusok mind, kivétel a tiszteletnek :), ostoba, mocskos korrupt hazug tolvaj férgek.


Bővebb válasz: (Csak hogy világos legyen az összefüggés.)


Az előttem válaszolók szinte kivétel nélkül az autósokat hibáztatják a viselkedésükért.

Én nem. Persze vannak köztük vadbarmok, de a többség nem ilyen. Én a hosszú évek, évtizedek óta fennálló körülményeket hibáztatom, aminek az eredménye ez az idegbeteg viselkedés.


Mert mi a helyzet? Nagyvárosaink úthálózata nem ilyen mértékű gépjármű forgalomra lett tervezve, sőt a tervezés szó is erős túlzás, mert inkább csak spontán kialakultak a lakónegyedek az évszázadok folyamán.


Ennek a használhatóság határáig beszűkült úthálózatnak az eredménye az állandó dugó, az állandó késlekedés, az állandó idegeskedés.

Útjaink áteresztő képessége már olyan kevés, hogy elég egy baleset, és egész városrészek dugulnak be.


Politikusaink feladata lenne felmérni, tanulmányokat készíttetni, hogyan lehet ezeket az áldatlan állapotokat megszüntetni. És utána természetesen cselekedni.


Mondok néhány példát: Új utak kialakítása. Ahol lehetséges, új sávok kialakítása. Új elkerülő utak, felüljárók, aluljárók kialakítása. A szintbeli vasúti átjárók megszüntetése. Új parkoló házak kialakítása, ingyenes parkolással. A tömegközlekedés teljes reformja, és ingyenessé tétele. A közlekedési lámpák (zöld hullám) másodpercnyi pontosságú összehangolása, illetve a lámpák visszaszámláló kijelzővel való ellátása.

Az úthálózat karbantartása, tökéletesen járható, tükörsima állapotban tartása télen- nyáron.


Ez a néhány ötlet, amiket leírtam, elismerem nem kevés pénz.

De ha politikusaink nem a saját és haverjaik, meg a külhoni magyarok, meg a négerek meg a Jó Isten tudja még kinek a zsebét tömnék, nem baromságokra költenének, bőven jutna erre is elég.


És akkor, ha sima úton, forgalmi dugóktól mentesen, tudva hogy lesz parkoló hely, idegeskedés nélkül lehetne a városainkban autózni, közlekedni, tényleg elmondhatnánk, ha valaki az általad említetteket csinálja, az már csak egy hülye barom lehet:)

2020. szept. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Nem csak ott vannak, hanem Mo. egész területén.
2020. szept. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
55%
Nekem 2 hete van jogosítványom, de nem tettem ki a T betűt. 2 okból: nem akarom, hogy de már csak azért is telibe szopassanak, másrészt amilyen itthon a közlekedési kultúra, olyat még egy 10 éves is tudna produkálni. Nem vicc. Minden elsőre meglett, férjemmel több ezer km-t utaztunk, mindent megtanultam mellette, rutinom nem sok van, de jól vezetek. De azt gondoltam, hogy el tudom engedni, milyen birkák az emberek. De nem. Mai eset: autópálya. Felhőszakadás. Nem viccelek gyerekek, a látótávolság 0, ismétlem 0 volt! Csúsztunk a vízen! Szerintetek mennyivel mentem? 80-al és még az is sok volt. Férjem, aki 15 éve vezet, ilyen vihart még nem látott. Mit csinál a barom? 120-140el manőverezik, előz, kacsázik, miközben vízen fut! Ennyire birka a magyar! Mert siet! Hova? A túlvilágra? Mert gondolkozni azt nem tud. Az ilyen nem félti az életét? Mert a drága autó ilyen ellen nem véd.
2020. szept. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
18: amig evy autos csak magara tud gondolni, es eszebe nem jut h ezzel masok eltevel jatszik na addig abbol nemesz jo vezeto. Es sajnos egyre tobb az ilyen hulye, ongyilklsjelolt az utakon.
2020. szept. 29. 00:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!