Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2007-2009-es évjáratú Opel...

2007-2009-es évjáratú Opel Astra, Zafira, Ford Focus, Mondeo, C-Max közül melyik jobb vétel? Rozsdásodásra való hajlam, üzemanyag fogyasztás, olajfogyasztás, mebízhatóság szempontjából? 1.6 -os benzines motorral venném.

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy az Astara H motorja még mindig az a problémás EcoTec ami eszi az olajat, ehhez volt szerencsém, de már rtohadásra sokkal kevésbé hajlamosak. A Ford-ok meg rohadósak és sokat többet fogyasztanak. Igazak ezek a legendák, vagy csak nem vagyunk képesek levetkőzni a sztereotípiákat?
2020. szept. 29. 09:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Rohadni mindegyik ugyan úgy rohad, ha el vannak hanyagolva.


H astrák EcoTec-ek.


Ford, hát kinek mi az, hogy sokat eszik? Mondeoba biztos nem vennék 1.6-ot mert ott tényleg az lenne, hogy nem megy, de legalább sokat eszik. C-max ha jól tudom akkor, mint egy focus hosszúságra csak egy kicsit egyterüsített. Szerintem egy focus 1.6-al nem jársz rosszul.


Astránál lehet jót fogsz ki. Családba volt igaz 1.4-es, egy szarkupac volt. Ettől függetlenül lehet neked sikerül jót venned.

2020. szept. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Zafira és Mondeo önsúlyához kevés az 1.6 benzin. Sokat eszik és nem megy. Astra hátsó üléssornál kicsi a hely. Szerintem Focus vagy C-max. Karosszéria védelem (rozsdásodás) nagyjából egyezik a fenti márkáknál. Csak ne valami osztrák importot. Vagy hazai vagy olasz. Szervízelőéletet minden esetben nézd.
2020. szept. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
62%
Ha ilyenekbe gondolkodsz ne felejtsd ki az Opel Merivát. Rendkívül praktikus,tágas,de jól is lehet vele parkolni. 1,6 os benzinmotorral kitűnő választás. Ecotec motor van benne de nem olyan vészes az olajfogyasztásuk(1-2dl/1000km). Van a családba és nagyon szeretik az autót.
2020. szept. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!