Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Férfiak! Ti hogyan értetitek...

Férfiak! Ti hogyan értetitek meg párotokkal/feleségetekkel, hogy miért kell már megint az autóra költeni?

Figyelt kérdés
Pl olajcsere kell, fékfolyadék csere kell, légszűrőt már cserélni kéne, esetleg nem pont műszakira kell valamiért költeni a kocsira, hanem mert tudjátok, hogy most már ezt-azt ki kellene cserélni, tehát nem olyan a gond hogy megáll az autó miatta, hanem pont azért kellene megtenni az adott műveletet, nehogy egyszer csak megálljon. A nők nehezen értik meg néha, hogy 'hiszen megy az autó miért kell megint 40.000 Ft-ot elverni a semmire'... Ti hogyan értetitek meg egy laikus nővel?

2020. okt. 1. 18:39
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
82%
Hihetetlen szerencsém van, mert a kedvesem is imádja az autókat, pl most is V8 benzinessel jár... És áll az udvaron még 6 autó jelenleg (nem nagy értékűek), de ha reggel mondanám, hogy megtetszett valami, akkor jönne velem és segítene kiválasztani :D
2020. okt. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Mindenkinek ment a zöld...


A #4 utolsó mondata rávilágit, a #9-es meg érti mire gondolok :)


Úgy nézem itt szinte mindenkit felvet a pénz, és mindene megvan... Akkor úgy fogalmazok, hogy azoknál mi a helyzet, ahol mondjuk eléggé ki van számolva a költségvetés, netán a Covid helyzet miatt megszűnt a munkahely, és beugrik egy-két akkora kiadás az autóval kapcsolatban, amit csak a már másra betervezett kiadás (építkezés/házfelújítás) rovására lehet megtenni és mint írtam _LAIKUS NŐ_ ...

2020. okt. 1. 20:19
 13/21 A kérdező kommentje:
Konkrétan pl. azt mondták a fékek kopottak, még elmennek néhány hónapot, na azzal nem variálunk egyből csere. Az élettel nem játszunk, de nincs ingyen semmi...
2020. okt. 1. 20:21
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a hugom volt ilyen, mikor megvette az első kocsiját. Panaszkodott, hogy alig pár hónapos, de olajcserére kell kiadni pénzt. Mondtam neki semmi gond, vagy ez vagy majd új kocsi a helyére ha behal a motor. Egyből nem panaszkodott.
2020. okt. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
89%
Bőven eleget keresünk, hogy ne legyen probléma semmilyen kiadás. Ha nem így lenne, kizárólag azon dolgoznék, vakulásig, hogy ez megváltozzon.
2020. okt. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem nagyon nagy szerencsém van a feleségemmel, ahogy az itteni válaszokat olvasom. Ahogy nézem, kb. a válaszolók háromnegyedénél a feleség ezt nem képes megérteni/elfogadni. A maradéknál meg ő is viszi szervizbe az autót, vagy ért az autókhoz, ezért tudja, mi mennyibe kerül, és miért fontos.


Nos, az én feleségemnek nincs jogosítványa, csak nekem. Igaz, sokszor viszem őt, amikor családilag megyünk valahová.

De a lényeg az, hogy ha én azt mondom, hogy ez KELL az autóra, akkor szó nélkül elfogadja. Miért? Mert megbízik bennem. Ahogyan én se vitatkoztam vele soha, ha azt mondta, hogy egy új ruha vagy cipő kell valamelyik gyereknek.

Most pl. egyre inkább fontolgatom, hogy jelenlegi kocsink helyett újat vennék. Rám bízza mit. Hogy mennyiért veszünk, azt is alapvetően én döntöm el, tudja, hogy nem szórom felelőtlenül a pénzt. Ha veszek egy drágább autót, akkor az azért lesz drágább, mert remélhetőleg tovább fog szolgálni minket és kevesebbet kell rákölteni. Mindkettőnknek az autó használati tárgy és nem faroknövelő státuszszimbólum. Emellett én maszekolni is autóval járok, néha elég messzire, tehát megérti, ha azt mondom, hogy az én derekamnak finom autó kell, nem keményebb rugózású.

Az pedig alapvető elvárás mindkettőnk részéről, hogy olyan autó álljon a garázsban, amelyikbe ha beleülök, minden teketória nélkül azonnal induljon, és bármeddig el is vigyen (ha benzin van benne). Két kisgyerek mellett erre szükség van. Annyi esze pedig van a feleségemnek, hogy ez akkor lesz így, ha az autó rendben van tartva.

Az tény, hogy soha nem kenyérre kellett az az 50-100e Ft, amit adott esetben a szerelőnek kifizettem. De nyilván lenne helye. Elvileg mi is házbővítésre spórolunk.

2020. okt. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére nem vagyunk olyan helyzetben hogy a kaja és az olajcsere közt kell dönteni.

Autót tartani drága mulatság, cserébe iszonyat kényelem és plusz szabadság.

A kocsi ügyeket mindig én intézem, méha előfordul hogy elpattan egy 100-as egy hónapban, éves szervíz + besikerül 3 tankolás. ez van.

2020. okt. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy fékcsere, vagy olajcsere nem férne bele a havi költségvetésbe, akkor eleve elgondolkoznék, hogy megengedhetem-e magamnak, hogy autóm legyen. Hiszen nem kötelező autót birtokolni. Az is igaz, hogy bárki kerülhet váratlan helyzetbe covid, vagy bármi más miatt. De akkor meg ott a megtakarítás, amit az ember pont ilyen helyzetekre tesz félre vésztartaléknak.

Hála istennek, még nem volt olyan nővel dolgom, aki racionálisan ne értené meg, hogy mért KELL egy kopott fékbetétet kicserélni.

2020. okt. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
18-as big lájk. Pontosan így gondolom én is. De ezt magyarázhatod a sok ruppótlan hímsoviniszta köcsögnek, akik a nőket hülyének nézik, és nem tudják elképzelni, hogy valakinek normális felesége van :D
2020. okt. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Normális emberrel ezt nem kell megértetni. Még akkor sem ha nem ért hozzá és nem autós ember. Józan ésszel belátja, felfogja, elfogadja, hogy az autóra költeni kell.

Azt már nehezebb megmagyarázni, hogy miért kell a nagyfelni az ültetés és hasonlók. Utóbbival küzdök erősen

2020. okt. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!